Pralka to jedno z podstawowych urządzeń AGD w naszych domach. Już nie potrafimy wyobrazić sobie bez niej życia. Jak bez tego wspaniałego wynalazku radziły sobie kiedyś nasze babcie? Dlatego też awaria sprzętu staje się sporym problemem dla użytkownika; nie tylko nie ma jak odświeżyć zabrudzonych ubrań, ale może nawet dojść do wycieku wody z uszkodzonego urządzenia. Na szczęście przestrzeganie kilku prostych zasad podczas ładowania pralki pozwoli uniknąć wielu problemów i znacznie przedłużyć jej żywotność.

Przede wszystkim należy wystrzegać się nadmiernego wypełniania pralki podczas jej ładowania. Jeśli do środka włożymy więcej rzeczy, niż przewidział to producent naszego AGD, ubrania nie wypiorą się dobrze, ponieważ do efektywnego prania potrzeba nieco pustej przestrzeni w bębnie pralki. Co gorsza, postępując w ten sposób nadmiernie obciążamy urządzenie, a w szczególności łożyska, zawieszenie bębna oraz czujnik wody. Każdy zakład usługowy, którego specjalnością jest serwis i naprawa pralek potwierdzi, że to właśnie są najczęstsze awarie zgłaszane przez użytkowników.

Przed włożeniem prania należy dokładnie przejrzeć kieszenie ubrań i wyjąć z nich luźne przedmioty. Luźno latające w pralce klucze, monety czy spinacze mogą wydostać się poza bęben i doprowadzić do mechanicznych uszkodzeń urządzenia, a wtedy pomóc będzie mógł już tylko serwis i naprawa pralek. Ponadto, łatwo doprowadzić do utraty pieniędzy, ważnych notatek i dokumentów, jeśli przez roztargnienie zostaną one poddane praniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ