Prowadzenie bloga - jak na nim zarobić?

Jak zarobić na blogu? – jest to pytanie, które pojawia się coraz częściej w sieci. Spowodowane to jest, ponieważ najbardziej popularną formą prowadzonych stron internetowych są blogi. Wiele ludzi wybiera taką formę dzielenie swoich zainteresowań z innymi, ze względu na prostotę. Chcąc założyć bloga, nie potrzebujemy specjalistycznych umiejętności programowania jak w przypadku standardowych stron internetowych czy drogiego i rozbudowane hostingu. Na samym początku w celu sprawdzenia, czy prowadzenie bloga jest dla nas właściwą drogą, można skorzystać z wielu dostępnych rozwiązań, które są w pełni darmowe. Następnie, gdy poczujemy, że jest to coś, co sprawia nam przyjemność oraz się w tym spełniamy, można zacząć myśleć o płatnych profesjonalnych rozwiązaniach.

Wraz z poświęceniem coraz to większych nakładów czasowych oraz pieniędzy potrzebnych na domenę czy hosting, oraz zdobywaniem większej liczby odwiedzin na blogu każdy zaczyna się zastanawiać, czy jest możliwość i w jaki sposób zacząć zarabiać na blogu. Zapoznaj się z najbardziej popularnymi formami zarobku wynikającego z prowadzenia bloga.

Google AdSense

Najbardziej znaną formą zarobienia na własnej stronie internetowej oraz blogu jest zarabianie przy pomocy reklam od firmy Google. Cała filozofia tej formy zarobku jest bardzo prosta i znana wszystkim, którzy mają do czynienia z internetem. Istnieją dwie formy rozliczeń reklam.

CPC – Cost per Click

W tej formie otrzymujemy płatności w przypadku, gdy któryś z odwiedzających nasz blog kliknie reklamę. Wysokość wynagrodzenia zależna jest od tematyki reklamy (Google dostosuje ją automatycznie na podstawie zainteresowań danego użytkownika) oraz regionu, który zamieszkuje.

Drugą formą rozliczenia jest płatność w oparciu o każde 1000 wyświetleń reklamy. Podobnie jak w przypadku modelu CPC, wysokość stawki za każde 1000 wyświetleń jest zależna od tematyki oraz lokalizacji osób, którym została wyświetlona reklama. Warto jednak pamiętać, że nie otrzymamy wynagrodzenia za każde pojedyncze wyświetlenie. Zaliczane są tylko i wyłącznie 1 unikalne wyświetlenie na użytkownika. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli 1 odwiedzający wyświetli na blogu 10 reklam, wynagrodzenie przypadnie tylko za 1 wyświetlenie w ciągu doby.

Programy partnerskie

Tak zwana afiliacja głównie polega na promowaniu sprawdzonych produktów, w zamian za co dostajemy wynagrodzenie. Jest to sprawdzone i bardzo dochodowe narzędzie marketingowe. Przedstawia się to w taki sposób, że ty jako członek programu partnerskiego zamieszczasz wśród artykułu na swoim blogu link do produktu wybranego przez ciebie który promujesz w ramach programu partnerskiego. Następnie „klient” musi, wejść w ten link oraz dokonać przy jego pomocy zakupu lub wykonać określoną przez reklamodawcę czynność. W przypadku spełnienia warunków wybranej oferty otrzymujesz wynagrodzenie, które może być rozliczane na podstawie prowizji w proc. kwoty od zakupu lub określonej stawki w zamian za wykonanie przez klienta określonej czynności. Jeżeli zastanawiasz się jak zarobić na blogu, posiadasz duży ruch oraz zaufanie swoich czytelników może być to forma zarobku, która przyniesie Ci, bardzo wysokie kwoty naliczeń.

trenujsukces.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ