Rozliczanie pit przez lata sprawiało wiele trudności, przez co osoby osiągające przychody wyłącznie z jednego źródła, deklarowały chęć rozliczenia pit przez pracodawcę. Obecnie coraz więcej Polaków osiąga przychody z różnych źródeł – dorabianie na umowę zlecenie, czy też przychody z tytułu najmu mieszkania przestały dziwić kogokolwiek. W takiej sytuacji deklaracja złożona przez głównego pracodawcę nie zawierałaby wszystkich niezbędnych informacji, przez co podatnik jest zobowiązany do samodzielnego rozliczenia.

Pit online – szybko i wygodnie

Deklarację podatkową można wypełnić przez Internet, a następnie wysłać ją do urzędu skarbowego w formie elektronicznej. Rozliczenie pit 2017 odbywa się wtedy bez wychodzenia z domu, co pozwala uniknąć kolejek w urzędzie, jak również problemów z niepoprawnym wypełnieniem deklaracji. Każdego roku tę formę rozliczenia wybiera coraz więcej podatników, przez co można przypuszczać, że pit 2018 online złoży co najmniej kilka tysięcy osób więcej.

Pity 2017 składane przez Internet rzadziej zawierają błędy, gdyż deklaracje podatkowe online zwykle są wypełniane przy pomocy prostych w obsłudze programów do pit. Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotowuje aplikacje, dzięki którym podatnik samodzielnie przygotowuje pit gotowy do wydruku lub wysłania go drogą elektroniczną. Pit jest uzupełniany automatycznie na podstawie danych, jakie podatnik wpisuje w programie. Jeżeli podatnik zna zasady wypełniana deklaracji, może uzupełnić samodzielnie odpowiednie rubryki, jednak większość użytkowników aplikacji wybiera łatwiejsze rozwiązanie. Rozliczenie pit 2017 rozpoczyna się wtedy od podania źródeł przychodu, wysokości przychodu, kosztów jego uzyskania i innych informacji, znajdujących się na formularzu pit-11 od pracodawcy. Co ważne, program wskazuje, gdzie w pit-11 znajdują się potrzebne dane, dzięki czemu podatnik rzadziej się myli.

Rozlicz pit 2017 online i zaoszczędź czas

Pit 2017 mogą złożyć wszyscy podatnicy bez względu na to, z jakiego źródła pochodzą ich przychody. Nieistotna jest również wysokość przychodów. Programy do rozliczania pit przez Internet pozwalają przygotować deklaracje dla osób samotnych, małżeństw, przedsiębiorców czy też twórców. Ponadto aplikacja jest przystosowana do przygotowania deklaracji pit-0, niezbędnej do dokonania odpisów podatkowych i korzystania z ulg, na przykład z ulgi na dziecko. Na pit widoczna jest dzięki temu informacja o wysokości ewentualnej nadpłaty, czyli o kwocie należnego zwrotu podatku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ