O ile słowo choroba jest słowem bardzo ogólnym, o tyle rodzajów chorób jest bardzo wiele. Dzieli się je między innymi pod względem źródła, z którego się rodzą.

Niedoczynność tarczycy

Ta choroba należy do przykładu chorób o podłożu hormonalnym. Jeżeli hormonu tarczycy zaczyna nagle brakować, wtedy właśnie pojawia się niedoczynność. Jej objawy niekiedy mylone są z objawami depresji, czy zawyżonego poziomu cholesterolu. Nieleczona może stanowić dla organizmu poważne zagrożenie. Dlatego nigdy nie wolno nam jej lekceważyć.

Rak szyjni macicy

Ta choroba zawsze jest zagrożeniem dla życia kobiety. Warto jednak wiedzieć, że ponieważ wywołuje ją wirus HPV, wczesne wykrycie zarażenia daje niemal stuprocentowe szanse wyleczenia. W początkowym stadium podaje się tylko leki przeciwwirusowe. Gdy jednak z leczeniem się zwleka – wówczas może być groźnie.

Ospa wietrzna

Ta choroba należy niewątpliwie do chorób zakaźnych. Wywoływana jest ona przez wirusa i w związku z tym absolutnie nie leczy się jej antybiotykiem. W lekkiej postaci podaje się leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwświądowe. W postaci cięższej włącza się leki przeciwwirusowe. Ważne, aby z ospą nie spacerować po dworze. Może doprowadzić bowiem do takich powikłań jak: zapalenie płuc, zapalenie stawów, a nawet zapalenie mięśnia sercowego czy martwica nerek.

Żadnej choroby nie należy ignorować. W każdej należy stosować zawsze leczenie zgodne z tym, co mówi lekarz. Wtedy wyzdrowieć jest o wiele łatwiej i to bez ryzyka powikłań.

www.longtimebeauty.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ