Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Istria, a turystów zainteresowanych jego zwiedzeniem przybywa z każdym rokiem. Rovinij bez wątpienia może oczarować swym urokiem, a jego zabytki robią wielkie wrażenie. Jakimi atrakcjami może się pochwalić to miasto?
Rovinj to ważny ośrodek turystyczny, którego przeszłość oraz zabudowa najlepiej przyciągają uwagę turystów. Malowniczy port z promenadą oraz Stare Miasto, które tak pięknie prezentuje się od strony morza to wielkie walory tej miejscowości. W gronie najcenniejszych zabytków miasta ujrzeć można okazały pałac w stylu barokowym, który obecnie pełni rolę siedziby Muzeum Regionalnego. W jego zbiorach niezwykle ciekawie prezentuje się kolekcja numizmatyczna oraz archeologiczna. Kusi też dział etnograficzny, dzięki któremu można poszerzyć swą wiedzę na temat tej części Chorwacji. Malarstwo oraz sprzęty związane z rybołówstwem to kolejne kolekcje, z którymi można się zapoznać w tej placówce. Rovinj może się również pochwalić pamiątkami po dawnych fortyfikacjach miejskich, przy czym na szczególną uwagę zasługują bramy: św. Benedykta oraz św. Krzyża. Uwagę przyciąga również niewielka kaplica Świętej Trójcy – najstarszy zabytek w mieście.
Atrakcją, której w czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć, jest olbrzymi kościół św. Eufemii – patronki miasta, której sarkofag można ujrzeć we wnętrzu tej świątyni. Zdobiące wnętrze kościoła malowidła związane są z jej życiem, a sam sarkofag swą formą przypomina niewielką kaplicę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ