Portal Allegro jest bardzo popularny wśród klientów. Można tam kupić praktycznie wszystko w atrakcyjnej cenie. Wielu klientów jednak zorientowało się, że tradycyjne sklepy internetowe oferują często niższe ceny oraz swoją marką zapewniają wysoką jakość produktów. Na co niestety na Allegro nie zwsze możemy liczyć. Nie bez znaczenia są ogromne prowizje jakie narzuca portal, które sprawiają, że sprzedawcy nie mają wyjścia i muszą podnosić ceny. Warto zatem by sprzedawcy tworzyli swoje niezależne kanały sprzedaży, aby zamiast albo obok sprzedaży na Allegro posiadali również swój własny sklep internetowy.

Łatwe otworzenie sklepu internetowego

Wiele osób na tyle przyzwyczaiło się do korzystania z Allegro, że perspektywa uczenia się całkowicie nowego systemu sklepowego, jego instalacji i konfiguracji może przerażać. Rzeczywiście, jeżeli przedsiębiorca tworzy swój sklep internetowy od zera, to czekają go liczne wyzwania oraz znaczące koszty. Również czas wymagany na stworzenie wygodnego i bezpiecznego sklepu internetowego sprawia, że część chętnych rezygnuje już na samym starcie. Pewną alternatywą może tu być sklep na abonament, gdzie otrzymujemy w zasadzie już gotowy sklep internetowy, a do nas należy jedynie konfiguracja wyglądu i wypełnienie go towarami. Mamy tu więc niejako sytuację podobną do tej na portalu aukcyjnym, jednak trudno nie docenić pewnych przewag nowego modelu sprzedaży.

Własny sklep online – co możemy zyskać?

Każdy sprzedawca funkcjonujący na Allegro wie, jak mało elastyczna jest to platforma. Mamy tam bardzo ograniczony wpływ na wygląd naszych stron, co bardzo utrudnia świadome budowanie marki naszego sklepu. W przypadku tradycyjnego sklepu internetowego sytuacja jest zdecydowanie inna – mamy możliwość pozostania przy domyślnym wyglądzie, zaoferowanym przez dostawcę sklepu, ale mamy też możliwość dostosowania jego wyglądu do naszych potrzeb praktycznie w pełnym zakresie. Doliczając do tego kwestię braku prowizji od każdej sprzedaży czy nawet wystawienia towaru – model sklepu internetowego może być świetnym wyborem dla sprzedawcy. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że sklep internetowy na abonament kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie oraz, że możemy go zintegrować z Allegro tak aby prowadzić sprzedaż swoich produktów z jednego miejsca. Jeśli masz jeszcze wątpliwości odnośnie tego czy warto założyć sklep internetowy zamiast Allegro to zachęcam do lektury artykułu: http://blog.sky-shop.pl/allegro-czy-sklep-internetowy/ oraz założenie darmowego sklepu testowego na  https://sky-shop.pl/ aby przekonać się jak łatwe jest zarządzanie nim.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ