Pierwszym krokiem, jaki podejmuje każdy ciekawy świata turysta chcący poznać jeden z najciekawszych krajów Afryki, jest wpisanie w wyszukiwarkę hasła: „RPA wycieczki„. Najprostszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest bowiem skorzystanie z gotowej oferty proponowanej przez biuro podróży, które oprócz wielu fascynujących atrakcji zapewnia dodatkową opiekę prawną oraz konsultacyjną. Wykupienie wycieczki do RPA to jednak dopiero jeden z kroków na długiej liście spraw, jakie należy załatwić przed wylotem. Co zatem należy zrobić przed podróżą do Afryki?

1. Sprawdź swój paszport- podobnie jak w przypadku podróży do większości krajów położonych na innych kontynentach, wjazd na terytorium RPA wiąże się z koniecznością legitymowania się. Zgodnie z prawem tego państwa turyści przyjeżdżający na kilkunastodniową wycieczkę posiadać przy sobie paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu. Jeśli nasza wycieczka trwa krócej niż 30 dni, nie musimy jednak posiadać wizy turystycznej.

2. Zaszczep się- zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia przed wycieczką do RPA zaleca się rozpocząć profilaktykę antymalaryczną. Ponieważ Europejczycy nie są przyzwyczajeni do warunków afrykańskich, rzetelne przygotowanie się przed wyjazdem ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Warto również skonsultować się z lekarzem.

3. Zadbaj o dzieci- w ostatnim czasie władze RPA uregulowały przepisy odnośnie do przyjazdu na teren kraju dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia. Przed wylotem koniecznie należy więc upewnić się, czy dziecko może zgodnie z prawem udać się na wycieczkę. W tym celu najlepiej jest skonsultować się z biurem turystycznym oraz poszukać informacji na sprawdzonych stronach internetowych.

4. Spakuj walizkę- oprócz cienkich, przewiewnych ubrań w walizce każdego turysty, który udaje się na wycieczkę do RPA, powinien znaleźć się krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem, czapka bądź kapelusz, okulary przeciwsłoneczne. W przypadku ukąszeń konieczne mogą okazać się również sprawdzone leki antyseptyczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ