Często wybieramy produkty pakowane masowo, masowej produkcji. Powodów takiego postępowania jest wiele, przede wszystkim jest to spowodowane naszą wygodą oraz estetycznym zmysłem, jakim się kierujemy. Należy jednak pamiętać, że opakowanie produktu wcale nie przesądza o jego składzie oraz wysokiej jakości.

Spora oszczędność

Produkty pakowane bardzo estetycznie co prawda prezentują się znakomicie, jednak zazwyczaj smakuje kosztują o wiele więcej, niż ten sam produkt bez zapakowana. Choć ta różnica jest z pozoru tylko estetyczna, to czasem różnica w cenie jest wręcz porażająca. Często za bardzo skrupulatnie zapakowane produkty zapłacimy nawet 3 razy więcej, niż za odpowiednik bez stosunkowo ładnego opakowania. Co więcej, liczne opakowania czyli folie, kartony oraz złotka to sztucznie wytworzone materiały, które mają bardzo zły wpływ na środowisko naturalne, jakie nas otacza. Jeżeli więc troszczysz się o naturę i masz na względzie naszą planetę, to powinnaś/ powinieneś unikać tego typu produktów. Wiele produktów, głównie słodyczy cenionych marek znajdziemy w takiej formie w sklepach Intermarche. Więcej na intermarche.okazjum.pl

Wyższa jakość

Producenci oferujący produkty bez estetycznego opakowania nie mogą walczyć estetyką, a tylko jakością swojego produktu. To przyczynia się do tego, że produkty te często są stosunkowo wysokiej jakości, pomimo niższej ceny. Jeżeli więc poszukujesz produktu, który spełni Twoje oczekiwania, a jednocześnie nie uszczupli Twojego portfela, to zdecyduj się na produkty żywnościowe pozbawione dodatkowych materiałów służących za opakowanie produktu.

Ty decydujesz, ile towaru potrzebujesz

Takiej wysokiej jakości produkty są ogólnodostępne w marketach i możesz je kupić na wagę. To bardzo wygodne i jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie. Dodatkowo możesz samodzielnie zdecydować o tym, ile dokładnie produktów ląduje w Twoim koszyku. Nie będziesz już ograniczony tylko opakowaniem zbiorczym produktu, teraz samodzielnie nakładasz towar na wagę i tylko od Ciebie zależy, na jak wielkie zakupy się zdecydujesz.

Sprawdź więcej na netto.promoceny.pl

Podsumowując, kupując towary na wagę oszczędzasz znaczną sumę pieniędzy, a jednocześnie wspierasz walkę z nadmiernym zaśmiecanie środowiska, ponieważ odrzucasz produkty korzystające z nadmiaru opakowań. Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie się nieustannie rozwijał, ponieważ towary oferowane na wagę charakteryzują się wysoką jakością, a także nie mają niezbędnych opakowań. Co prawda, opakowywanie produktów żywnościowych papierkiem lub folią potrafi być stosunkowo miłe i zaskakujące dla oczu, to jednak chyba warto zrezygnować z tej przyjemności, aby wspierać ekologię i tryb życia zgodny z naturą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ