Sposoby na domówkę idealną

Impreza przygotowana samodzielnie w domu może być naprawdę ciekawa. Zaproszenie przyjaciół do własnego mieszkania, przygotowanie własnoręcznie przekąsek i włączenie ulubionej muzyki to zupełnie co innego niż wyjście do klubu. Jednak taka impreza łatwo może wymknąć się spod kontroli. Z tego powodu bardzo wiele osób ma obawy przed organizowaniem domówek. Często przeciwni są temu również nasi rodzice, którzy od razu wyobrażają sobie totalną demolkę i interwencję policji. Podpowiadamy, jak najlepiej zorganizować domówkę.

Zapraszamy znajomych

Zaproś grupę swoich dobrych znajomych, z którymi dobrze się bawisz. Pamiętaj, żeby o kimś nie zapomnieć, jednocześnie uważaj na to, by na imprezę nie wpadło zbyt dużo przypadkowych osób. Oczywiście, nie ma nic złego w tym, że Twój kolega zabierze swoją drugą połówkę, natomiast nie ogłaszaj imprezy w ogólnodostępnych miejscach na przykład na Facebooku. To może spowodować, że imprezę przybędą osoby niepożądane, nie zapanujesz nad tłumem, coś zostanie ukradzione lub zniszczone.

Zabezpiecz wartościowe przedmioty

Zanim przybędą znajomi, zadbaj o wartościowe przedmioty. Przypilnuj, żeby na widoku nie została żadna biżuteria, pieniądze, czy inne rzeczy. Zadbaj również o zabezpieczenie przedmiotów szklanych lub porcelanowych. W przypadku, gdy tańczymy lub wygłupiamy się, coś może łatwo zostać stłuczone lub zniszczone.

Przygotuj przekąski

Przygotuj przekąski na ciepło lub na zimno. Nie musisz gotować ogromnych ilości jedzenia, ale warto pomyśleć o tym, by zaproszone przez Ciebie osoby nie siedziały u Ciebie głodne. Pomyśl także o alkoholu. Podczas dobrej imprezy nie może go zabraknąć, ale pamiętaj! Dobra zabawa nie polega na upijaniu się!

Ustal imprezę z innymi domownikami

Pamiętaj, że impreza powinna być ustalona z innymi domownikami. Jeżeli Twój brat ma właśnie sesję i musi się uczyć, nie powinieneś nu przeszkadzać w tym, organizując imprezę. Domówkę najlepiej zorganizować w porozumieniu z rodzicami, na przykład gdy oni planują nocować u dziadków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ