Jak pić i nie mieć kaca?

Każdemu z nas zdarzają się takie sytuacje, gdy wypijamy więcej alkoholu, niż jest w stanie pomieścić nasz organizm. Czasami sami przeholujemy z własnej głupoty, czasami jesteśmy do tego zachęcani przez znajomych. „Ze mną się nie napijesz?” – któż z nas nie słyszał tego pytania. Niektóre sytuacje same w sobie są zaproszeniem do wzmożonej konsumpcji. Imprezy firmowe, urodziny kumpli, wesela – w takich sytuacjach alkohol czasem leje się strumieniami i nietrudno zapomnieć o zdrowym rozsądku. Nie namawiamy Cię do tego, abyś całkowicie zrezygnował z alkoholu. Zamiast tego podpowiadamy, jak pić bez kaca.

Zanim wybierzesz się na imprezę, zjedz coś

Jeżeli wypijesz duże ilości alkoholu na pusty żołądek, może to spowodować dla Ciebie niezbyt przyjemne konsekwencje. Żeby pozostać trzeźwym mimo wypicia alkoholu, najlepiej zjeść coś około godziny przed imprezą. Co najlepiej wtedy spożyć? Przede wszystkim produkty zawierające duże ilości białka zwierzęcego, tłuste. Dobry będzie na przykład domowy rosół lub tradycyjne polskie schabowe, także jaja, orzechy, ser lub ogórki konserwowe.

Pij tylko jeden rodzaj alkoholu

Na początku imprezy zdecyduj się na jeden alkohol, który będziesz pić i konsekwentnie się go trzymaj. Jeśli piwo, to wypij kilka piw, nie mieszaj go już później z winem czy whisky. Unikaj także popijania alkoholi słodkimi gazowanymi napojami bezalkoholowymi. One sprawią, że szybciej nabawisz się kaca, ponieważ ułatwią docieranie alkoholu do krwi.

Wybieraj napoje o mniejszej zawartości alkoholu

Jeżeli wybierzesz wódkę, to po dwóch kieliszkach możesz mieć dość. Tymczasem taką samą ilość alkoholu przyswoisz, wypijając kilka piw. Jeśli więc wiesz, że będziesz chciał sięgać po alkohol przez całą imprezę, wybieraj te drinki, które mają najniższą zawartość alkoholu.

Sięgaj po przekąski

Pijąc alkohol w czasie imprezy warto sięgać również po niewielkie posiłki. Nie chodzi oczywiście o to, by cały czas spędzać przy stole, objadając się, ale zagryzki zneutralizują działanie alkoholu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ