Co można robić w deszczowy dzień?

Deszczowy dzień wielu osobom kojarzy się z nudą. Wtedy nie chce się wychodzić na dwór, więc najczęściej spędzamy czas po prostu w domu, snując się z miejsca na miejsce, bezmyślnie gapiąc w telewizor lub siedząc przy komputerze. Nie musi tak być. Deszczowy dzień równie dobrze można spędzić w miły, konstruktywny sposób. Przeczytaj nasze porady, co wtedy możesz zrobić.

Deszczowy dzień z książką

Deszczowy dzień można fantastycznie spędzić, zatapiając się w lekturze książki. Włącz muzykę, przygotuj kubek gorącej herbaty lub kawy i drobne przekąski. Kiedy za oknem będzie padać deszcz, Ty siedząc pod kocem, w cieple przeniesiesz się w wyobraźni do miejsc, gdzie bohaterowie Twojej ulubionej książki przeżywają fantastyczne przygody. To bardzo przyjemne!

Zorganizuj turniej gier planszowych

Jeśli deszczowy dzień spędzasz razem z innymi osobami, można przygotować w tym czasie turniej gier planszowych. Możemy sobie przypomnieć sobie wtedy ulubione tytuły z dzieciństwa. Śmiechu i zabawy z pewnością będzie co nie miara! Interesującą opcją są również wszelkiego rodzaju gry karciane, czy bierki!

A może to dobry czas na sprzątanie?

Oczywiście, każdy woli robić coś ciekawszego niż sprzątanie. A jednak pomyśl. Lepiej chyba posprzątać wszystko w czasie, gdy pada deszcz, niż odkładać to na później. Jeśli za sprzątanie weźmiemy się teraz, gdy jest brzydka pogoda, nie będziemy musieli martwić się tym już później, gdy będzie ładniejsza, a my będziemy chcieli wyjść gdzieś ze znajomymi. Brzydka pogoda to doskonały czas na domowe obowiązki!

A może wspólne gotowanie?

Jeśli tylko masz zrobione zakupy, brzydka pogoda może być doskonałym czasem, by wspólnie gotować i wymyślać nowe przepisy. Zapomnij o gotowaniu jako nudnym obowiązku, to ma być zabawa. Nie chodzi o to, by się męczyć, stojąc przy garach, lecz wymyślać razem coś kreatywnego i zabawnego. Może spróbować upiec ciasteczka?

Jeśli masz możliwość dojechać, np. samochodem, w deszczowy dzień warto pomyśleć także o wizycie w kinie lub teatrze. W środku przecież nie zmokniesz!

[Głosów:4    Średnia:4.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ