odchudzanie
fot. pixabay.com

Zbliżające się wakacje są idealną okazją, aby podjąć decyzje o zmianie swojej sylwetki i nawyków żywieniowych. Odpowiednia dieta, regularne treningi oraz widoczne efekty potrafią być skuteczną motywacją do dalszej pracy. Negatywne nastawienie spowoduje tylko niechęć i wówczas, nie przyczyni się do poprawy wyników. Rezultaty mogą być wręcz odwrotne. Jeżeli jesteś nowicjuszem w temacie żywienia i treningów i nie wiesz co zrobić aby schudnąć, warto sięgnąć po wiedzę z tej dziedziny, a także dokonać wizualizacji własnych celów. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/najlepsze-rozwiazania-dla-odchudzajacych/

Wyznacz cel

Proces odchudzania to nieraz długotrwała walka. Każdemu człowiekowi mogą się zdarzyć chwile zwątpienia i słabości. Warto jednak nie rezygnować ze swoich celów. W tym przypadku, ciekawym rozwiązaniem może być wizualizacja efektów, które chce się osiągnąć.

Z tego powodu, wiele osób tworzy tzw. moodboardy. Dzięki nim, łatwiej podążać wybranym przez siebie kierunkiem. Jeżeli nadejdą chwile zwątpienia, a nie ma się osoby, która mogłaby wesprzeć w tym czasie, można spojrzeć na własny moodboard i znaleźć motywacje do dalszej walki. Co więcej, wiele osób korzystających z tej metody uważa, że zamierzone cele osiągają właśnie dzięki ich wizualizacji.

Wszystko zaczyna się od zbilansowanej diety

Nie należy zapominać, że odpowiednio dostosowana dieta to oprócz wybranego celu, początek drogi do wymarzonej sylwetki. Smaczne i zawierające wiele odżywczych składników posiłki, potrafią porządnie zmotywować do dalszej walki. Wiele jednak osób nie wie od czego zacząć, dlatego w przypadku braku możliwości skorzystania z porad np. dietetyka, warto samemu trochę poczytać na ten temat. W tym celu przydatne mogą być wszelkiego rodzaju poradniki, książki lub magazyny. Dużą popularnością cieszą się również filmiki video, z których można się dowiedzieć m.in. jak przygotować urozmaicić posiłki. Zdobyta wiedza pozwoli uzyskać szybkie i skuteczne efekty, które również nie odbiją się negatywnie na zdrowiu.

Należy pamiętać, że dieta powinna być przystosowana do własnych potrzeb, wieku, płci a także aktywności fizycznej. Dzięki temu, nie będzie ona męczarnią, a z czasem może nawet stanie się stylem życia. W końcu, posiłki o mniejszej kaloryczności wcale nie muszą być niesmaczne.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ