Są takie miejsca, które poprzez swoją działalność edukacyjną, przez pasję i zaangażowanie osób je tworzących i wreszcie przez niezwykle interesujące programy, zasłużyły sobie na zaszczytne miano kuźni talentów. Jedno z nich mieści się w Krakowie, przy ulicy św. Gertrudy, a nazywa się TOTU.

Czym jest TOTU

TOTU – http://totu.net.pl/ jest Szkoła Rysunku i Malarstwa. Twórcy szkoły postawili sobie kilka celów, które się przenikają. Znajdziemy wśród nich rozwijanie kreatywności i wyobraźni, naukę rysunku, a wszystko to w przyjemnej atmosferze, często wypełnionej zabawą. TOTU to miejsce zarówno dla tych, którzy rozważają studia na akademiach sztuk pięknych albo architekturze, jak i dla rodziców, którzy chcieliby rozwijać kreatywność swoich dzieci.

Co oferuje TOTU

Oferta stołecznej szkoły rysunku i malarstwa jest tak szeroka, że każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Propozycja skierowana jest zarówno do małych dzieci, jak i do seniorów. Zawiera kursy stałe (będące w ofercie cały czas, odbywające się od września do czerwca) i cykliczne, warsztaty, a także specjalne zajęcia podczas wakacji i ferii. Raz w miesiącu odbywa się tak zwany tydzień kulinarny, gdy jeden z prowadzących zajęcia wciela się w rolę kucharza i gotuje dla uczestników.

Co jest bardzo istotne, programy warsztatów i kursów przygotowane są zarówno dla początkujących, jak i posiadających umiejętności. Uwzględniają panujące mody i trendy rynkowe oraz szereg materiałów pomocniczych.

Kursy przygotowujące na studia

Do szkoły TOTU na pewno powinni wybrać się ci, którym marzą się studia na ASP albo na architekturze. Odbywają się w niej bowiem stałe kursy przygotowujące na te kierunki. Dostępne są w formie indywidualnej i grupowej. Ich intensywność zależy od preferencji zainteresowanych. Programy kursów są dostosowanie zarówno do wymogów uczelni polskich, jak i zagranicznych. Wśród kursów stałych w TOTU są również te, które przygotowują na studiach ze wzornictwa przemysłowego.

Kursy cykliczne

Oprócz kursów stałych szkoła TOTU ma do zaproponowania kursy cykliczne, które odbywają się w określonych terminach, równolegle z kursami stałymi. Odbywają się w Warszawie i w Krakowie. Chodzi, chociażby o tak zwany TOTU Maraton, czyli intensywny przedegzaminacyjny kurs rysunku, odbywający się maju. Cyklicznie odbywa się też kurs rysunku dla osób początkujących. Taki sam charakter mają też zajęcia organizowane podczas ferii i wakacji. Wakacyjny 35-godzinny kurs rysunku połączony jest z elementami gry rysunkowej i pozwala zdobyć praktyczne umiejętności, a prowadzony jest przez profesjonalnych architektów i artystów grafików. Inne, to, chociażby kurs digital paintingu, tworzenia wizualizacji. Są też kursy tematyczne dla dzieci.

Dla hobbystów i nie tylko

Częścią oferty szkoły TOTU są również ciekawe warsztaty, które skierowane są do wszystkich tych, których pasjonują rysunek, malarstwo, projektowanie. Do tych, którzy po prostu chcą rozwijać swoją wyobraźnię, jak i do tych, których celem jest znalezienie pracy w szeroko pojętej branży kreatywnej (moda, gry komputerowe, tatuowanie, design, projektowanie stron internetowych). Mile widziane są zarówno małe dzieci, jak i seniorzy.

Warsztaty i kursy malarskie, portretowe, wzornictwa, story bardu i wiele, wiele innych, prowadzone przez wysokiej klasy profesjonalistów, nie tylko rozwiną umiejętności, lecz również sprawą uczestnikom mnóstwo radości. Poprawią postrzeganie, koncentrację, kreatywne myślenie, zdolności manualne. Warto dokładnie sprawdzić ofertę szkoły TOTU (http://totu.net.pl/), ponieważ obejmuje też zajęcia bezpłatne.

Wyjątkowe miejsce, w którym jedni znajdą czystą radość z tworzenia we wspaniałej atmosferze, inni cenną wiedzę, która pomoże dostać im pracę lub miejsce na ASP albo na architekturze. Wszyscy zaś znajdą miłe chętne do pomocy osoby oraz zawrą znajomości, które przetrwają długo po zakończeniu nauki! Warto sprawdzić ofertę oraz wybrać się na dni otwarte szkoły TOTU, aby dowiedzieć się o niej więcej i przy okazji poznać prowadzących.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ