Tłuszcz tłuszczowi nierówny. Do naszego organizmu dostarczamy zarówno te zdrowe, jak i zdecydowanie niepotrzebne. Wśród najzdrowszych tłuszczy znajdziemy te pochodzące z ryb. Po drugiej stronie barykady znajdziemy utwardzane tłuszcze trans – bardzo szkodliwe, które nie tylko odpowiadają za nasz wygląd, ale przede wszystkim stan naszego zdrowia.

Skąd biorą się te szkodliwe dla nas tłuszcze trans?

Najprościej mówiąc, powstają one w fabrykach! Tak, utwardzane tłuszcze roślinne to zło w czystej postaci! Technologia ich wytwarzania na skalę masową powstała na początku XX wieku. Jakie są ich zalety? Dla producentów to przede wszystkim wydłużony termin do spożycia. Produkty z tłuszczami trans, mogą czekać na nas w sklepie znacznie dłużej. Gdzie je znajdziemy? Przede wszystkim w margarynach! Im mniej tłuszczy utwardzanych tym lepiej. Przeglądając skład, pamiętaj, że wymienione w nim składniki zapisane są w kolejności od największej do najmniejszej. Dlatego im wyżej w składzie znajdziesz niezdrowe tłuszcze, tym lepiej rozważ zakup takiego produktu. Z pewnością w ograniczeniu szkodliwych tłuszczy pomocna jest dieta ułożona przez specjalistów z FitCatering, oferujących m.in. catering dietetyczny w Warszawie.

Co jest najgorsze w tłuszczach trans?

Gdzie jeszcze znajdziesz to, co najgorsze? Niektóre produkty, które w założeniu mają pomagać w twoim życiu, starają się je skrócić! Produkty takie jak zupki instant, frytki czy śmietanki do kawy pełne są utwardzanych tłuszczy roślinnych. Bez dobrze zaplanowanego cateringu dietetycznego ciężko jest ustrzec się dietetycznych wpadek. Sprawdź catering dietetyczny Warszawa.

Tłuszcze trans odpowiadają w naszym organizmie za zwiększone ryzyko zachorowań na miażdżycę i raka. Zwiększenie w diecie udziału szkodliwych tłuszczy powoduje wzrost ryzyka choroby wieńcowej o 23%. Przeprowadzone w USA badania jasno wskazują na korelację pomiędzy liczbą pochłanianych tłuszczy trans z występowaniem otyłości brzusznej. Jeżeli chcesz ograniczyć występowanie negatywnych czynników w swojej diecie warto zdecydować się na dietę od cateringu dietetycznego z Warszawy. Firmy cateringowe dbają o każdego ze swoich klientów, zapewniając im posiłki bogate w makroskładniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ