Wycieczki za granice.

Letnie wyjazdy na urlop to czas wyczekiwany przez większość z nas – pracujących, uczących się, studiujących. Oderwanie od codzienności jest warunkiem dobrego wypoczynku. Aby ten wypoczynek przebiegał w najlepszych warunkach warto już teraz zaplanować wyjazd i zakupić usługę w biurze podróży. Pod koniec zimy można skorzystać z bardzo dużych obniżek cen – promocja first minute daje naprawdę duże oszczędności.
Podczas wakacji Polacy uwielbiają wycieczki za granice naszego kraju. Z raportu Polskiej Izby Turystyki wynika, że lubimy jeździć przede wszystkim do Grecji, Turcji, Bułgarii, Hiszpanii, Włoch, Albanii, Tunezji i Egiptu. Wybieramy przede wszystkim miejsca posiadające bogatą sieć hoteli i punktów gastronomicznych, liczne atrakcje turystyczne no i klimat, który gwarantuje doskonałą pogodę.
Planowanie wycieczki za granice trzeba rozpocząć od ceny możliwości finansowych. Wyjazdy do ciepłych krajów mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy na osobę. Jeśli podróżujemy z rodziną, to na takie dalekie i drogie wyprawy mogą pozwolić sobie wyłącznie nieliczni. Określenie możliwości finansowych pomaga w wyszukaniu odpowiedniej oferty wypoczynku. Można samemu zorganizować swój wyjazd, pójść do biura podróży albo skorzystać z jego usługi za pomocą Internetu. Kwestię wyboru oferty znacznie ułatwiają klientom wyszukiwarki podróży – te nowoczesne narzędzia są rodzajem filtru, który wyszukuje oferty na zadany temat czyli takie, które spełniają warunki wskazane przez wyszukującego.
Wybranie kierunku wiąże się z przygotowaniem odpowiednich dokumentów. Nie ma problemu jeśli zamierzamy wyjechać do kraju Unii Europejskiej lub stowarzyszonego z unią – wówczas wystarczy nam dowód osobisty. W innych przypadkach potrzebować będziemy paszportu oraz wizy – tylko niewiele państw nie wymaga wizy wjazdowej od obywateli RP. Warto zwrócić uwagę na termin ważności paszportu. Wymogi wielu państw mówią o konieczności posiadania paszportu, który ma ważność co najmniej sześć miesięcy od dnia wjazdu na terytorium danego państwa. Uzyskanie wizy w wielu przypadkach nie jest trudne ani drogie. Można zakupić wizę na lotnisku lub przed podróżą za pośrednictwem internetowych serwisów wizowych placówek dyplomatycznych. Uzyskanie wizy do niektórych państw wymaga wizyty w placówce. Dobrze jest, gdy taka placówka znajduje się na terenie Polski. Są państwa do których wiza wydawana jest w Berlinie lub innej stolicy europejskiej. Warto przewidzieć te okoliczności i dobrze wyliczyć czas potrzebny na zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji.
Dalekie wycieczki za granice państwa nie zawsze należą do bezpiecznych. Warto zapoznać się z informacjami umieszczanymi w serwisach informacyjnych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Podróżujący samodzielnie powinni skorzystać z zakładki „Odyseusz” i zarejestrować swoją podróż. W razie wypadku komunikacyjnego, zachorowania lub innej niebezpiecznej okoliczności przedstawiciele dyplomatyczni Polski na terenie odległego państwa będą posiadać nasze dane co może im ułatwić odnalezienie nas i udzielenie nam niezbędnej pomocy.

freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZ kim na wakacje
Następny artykułWczasy pod gruszą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ