Zabiegi laserowe – jakie kuracje są polecane zimą?

Nie od dziś wiadomo, że duże nasłonecznienie i wysoka temperatura za oknem nie sprzyjają wykonywaniu części zabiegów kosmetycznych. Dotyczy to w szczególności kuracji, do których wykorzystuje się technologię IPL. Dlatego właśnie okres zimowy jest idealnym czasem na rozpoczęcie zabiegów laserowych – depilacji, fotoodmładzania, usuwania przebarwień czy zamykania naczynek.

Jednym z przeciwwskazań do przeprowadzania kuracji laserowych, w których stosuje się urządzenie IPL, jest opalenizna – powstała na skutek ekspozycji skóry na słońce, wizyty w solarium lub używania samoopalacza. Nic więc dziwnego, że zima, czyli pora roku charakteryzująca się najmniejszym nasłonecznieniem, sprzyja wykonywaniu wspomnianych zabiegów. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną kurację laserową, warto poznać jej przebieg oraz spodziewane rezultaty.

Trwałe usunięcie zbędnego owłosienia

Depilacja laserowa IPL to kuracja, która pozwala na bezinwazyjne i bezpieczne usunięcie niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała, np. z pach, ud, łydek, ramion, pleców czy klatki piersiowej. W tym przypadku najbardziej zadowalające rezultaty daje seria zabiegów, składająca się najczęściej z 6-10 wizyt w salonie kosmetycznym. Po zakończeniu pełnej kuracji można bowiem oczekiwać usunięcia nawet do 80-90% owłosienia (pozostają jedynie włoski niewidoczne).

Warto podkreślić, że każdy zabieg depilacji laserowej jest poprzedzany wnikliwą oceną stanu skóry osoby, która zgłosi się do gabinetu. Kosmetolog przeprowadza wtedy szczegółowy wywiad i ocenia fototyp oraz rodzaj włosa. Następnie na tej podstawie dostosowuje parametry urządzenia do konkretnego przypadku.

Zabiegi laserowe na pękające naczynka i rumień

Biorąc pod uwagę kuracje dostępne obecnie w gabinetach kosmetycznych, zamykanie naczynek IPL jest uznawane za jeden z najefektywniejszych sposobów leczenia cery naczyniowej. Metoda ta polega na naświetlaniu nieestetycznych zmian na skórze. W rezultacie, dochodzi do uszkodzenia ściany naczynka oraz jego usunięcia z organizmu. Zaletą technologii IPL, poza niewielką inwazyjnością, jest także kompleksowe działanie. Energia świetlna emitowana przez laser działa bowiem zarówno powierzchniowo, jak i na naczynia znajdujące się w głębszych warstwach skóry.

Z zabiegu zamykania naczynek IPL mogą skorzystać osoby, które posiadają skórę płytko unaczynioną, wrażliwą oraz przejawiającą skłonności do tworzenia się rumienia. W takich przypadkach wspomniana kuracja stanowi bardzo dobrą i skuteczną profilaktykę. Co więcej, po metodę tę sięga się w celu przeciwdziałania trądzikowi różowatemu.

Redukcja objawów starzenia się skóry

Fotoodmładzanie IPL to idealna propozycja dla osób, które narzekają na różne objawy starzenia się cery. Kuracja odmładzająca tego typu sprawdza się nie tylko w przypadku utraty jędrności skóry, ale także przy redukowaniu drobnych zmarszczek, przebarwień, plam posłonecznych, rozszerzonych naczynek czy piegów. Natomiast sam zabieg polega na naświetlaniu wybranego obszaru krótkimi impulsami światła. To właśnie ono wytwarza ciepło, które niszczy uszkodzone komórki oraz stymuluje te znajdujące się głębiej do produkcji nowego kolagenu. W rezultacie, fotoodmładzanie IPL wpływa na ujędrnienie i uelastycznienie skóry, pobudza jej naturalne procesy regeneracyjne oraz zdecydowanie poprawia ogólny koloryt cery.

Niwelowanie przebarwień i plam słonecznych

Przyczyny powstawania przebarwień na skórze bywają różne. Zmiany tego typu mogą być spowodowane m.in. zaburzeniami barwnikowymi, poparzeniami słonecznymi, podrażnieniami lub urazami. Niekiedy przebarwienia są również związane z naturalnym procesem starzenia się skóry. We wszystkich tych przypadkach pomocna okazuje się kuracja z zastosowaniem urządzenia IPL.

Profesjonalne zabiegi laserowe pozwalają na zredukowanie różnych zmian skórnych – zarówno przebarwień, jak i ostudy, plam słonecznych czy wątrobowych. Program kuracji obejmuje zazwyczaj od 5 do 6 spotkań w gabinecie kosmetycznym (w odstępach co 2-3 tygodnie). Natomiast najlepsze rezultaty usuwania przebarwień IPL widać po upływie około 14 dni od momentu zakończenia terapii. Cera staje się wtedy świeża i gładka. Wyrównuje się również jej koloryt.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że przy niskich (ujemnych) temperaturach nie wykonuje się niektórych zabiegów laserowych. Dotyczy to w szczególności kuracji przeprowadzanych w tych obszarach ciała, które również zimą są narażone na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Niekiedy trzeba więc liczyć się z tym, że w trosce o nasze bezpieczeństwo, kuracja zostanie odłożona w czasie. Decyzję o zmianie terminu zabiegu podejmuje wtedy kosmetolog.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ