Owies i wszelkie przetwory, w których składzie się on znajduje są cennym źródłem wartości odżywczych. Właściwości odchudzające i odmładzające płatków owsianych znane są już od dłuższego czasu. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej.

Od kilku lat obserwowany jest wielki powrót płatków owsianych na polskie stoły. Jest to bardzo dobra wiadomość, przede wszystkim ze względu na wartości odżywcze, jakie się w nich znajdują. Owsianka, czyli popularne płatki owsiane są znane już od czasów średniowiecza. Były one podstawowym pożywieniem dla Europejczyków. Angielscy górnicy tylko nimi się odżywiali. Głównie dlatego, że dawały siłę i zwiększały wytrzymałość na ciężką pracę.

Dlaczego warto jeść płatki owsiane?

Płatki owsiane można znaleźć w ofercie wielu producentów zdrowej żywności, m.in. w Kupiec.pl. Nie bez powodu, ponieważ są one cennym źródłem wartości odżywczych. Ziarno zbórz jest nie tylko bogatym źródłem białka, ale także zawiera cały zestaw mikroelementów. Każdy kto zaczyna swój dzień od płatków owsianych z mlekiem może cieszyć się ze zdrowia, siły i wytrzymałości na trudy całego dnia. Jedząc płatki owsiane z mlekiem, dostarczasz do organizmu bardzo duże ilości witaminy B6, która wpływa na poprawę pamięci i koncentracji. Zawarta w nich witamina B1 oraz kwas pantotenowy zmniejszają zmęczenie oraz rozdrażnienie. Sprawiają, że sportowiec ma większą wytrzymałość podczas uprawiania danej dyscypliny i może zdecydować się na większy wysiłek fizyczny.

Dieta z płatkami owsianymi

Warto podkreślić, że płatki owsiane z mlekiem lub jogurtem są świetnym daniem dietetycznym. Pozwalają na prowadzenie zdrowej i zbilansowanej diety, która będzie miała pozytywny wpływ na zdrowie, a także na wygląd ciała. Jedząc płatki owsiane dostarczasz do organizmu dużą ilość wartości odżywczych oraz niwelujesz uczucie głodu. Możesz zjeść mniej, a najesz się do syta, co przełoży się na dobre wyniki z procesu odchudzania. Wszystkie te czynniki przemawiają za tym, aby na stałe włączyć płatki owsiane do swojej diety. Na pewno nie pożałujesz, że to zrobisz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ