Spokojny, zdrowy sen jest niezbędny, aby można było normalnie funkcjonować. Niestety stresujący tryb życia sprawia, że często trudno jest usnąć i przespać całą noc. Nie oznacza to jednak, że trzeba brać leki, ponieważ często wystarczy niewielka zmiana w codziennych przyzwyczajeniach, aby zauważyć pozytywne zmiany. Jednym ze sposobów na odstresowanie jest wypicie herbaty Yerba Mate.

Yerba Mate – co to za herbata?

Herbata Yerba Mate ma wiele nazw zależnych od regionów, w których jest pijana. Nazwa dwuczłonowa prawdopodobnie została wymyślona przez jezuitów i związana jest z tykwą, w której parzy się to ziele. Yerba Mate składa się z wysuszonych, zmielonych liści i patyczków ostrokrzewu paragwajskiego. W krajach Ameryki Południowej oraz w Syrii i Libanie herbatę przygotowuje się ze świeżych składników.

Yerba Mate znakomicie pobudza, ale jednocześnie nie podrażnia żołądka. Ponadto reguluje ciśnienie i oczyszcza oraz odżywia organizm. Jej dużą zaletą jest to, że nie pozostawia osadu na zębach i nie wypłukuje z organizmu magnezu tak jak kawa. Niedobór tego pierwiastka może powodować problemy ze snem. Yerba skuteczne poprawia samopoczucie, odporność i przemianę materii, a do tego ma pozytywny wpływ na jędrność skóry. Herbata LOYD Yerba Mate może być przygotowana w prosty sposób, bez potrzeby stosowania specjalnej tykwy.

Herbata – lek na całe zło

Yerba Mate to niejedyna herbata, która pozwala skutecznie się odstresować. Znakomite działanie ma także herbata LOYD. Do wyboru są herbaty czarne, zielone, owocowe, rooibos oraz funkcjonalne zarówno w postaci liściastej, jak i w formie ekspresowych torebek piramidek. Wiele z nich zawiera dodatki owoców oraz przypraw, dzięki którym smakują naprawdę wybornie.

Osobom, mającym problemy z zaśnięciem, ulgę przyniesie zwłaszcza herbatka funkcjonalna na spokojny i zdrowy sen. W jej składzie są zioła o działaniu relaksującym, np. melisa, rumianek, mięta i chmiel. Wspomagają one fizjologiczny proces zasypiania, więc warto je pić codziennie.

[Głosów:5    Średnia:4.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ