Badania prenatalne są nieodzownym elementem opieki na kobietami będącymi w ciąży. Badania genetyczne – kiedy i po co wykonywać? Powinny być wykonywane systematycznie podczas każdej ciąży. Ich zadaniem jest przede wszystkim ocenienie, czy dziecko rozwija się prawidłowo na poszczególnych etapach. Na podstawie wyników, ginekolog jest w stanie ocenić, czy narządy wewnętrzne dziecka rozwijają się prawidłowo, czy dziecko nie cierpi na zespół downa. Badania genetyczne dziecka powinno się wykonywać przynajmniej trzy razy.
Zaburzenia oddychania podczas snu czyli bezdech nocny to dolegliwość, która nieleczona może stać się poważnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia i w dalszej konsekwencji dla życia. Przed rozpoczęciem cyklu wykonywania badań genetycznych, konieczne jest w miarę dokładne określenie momentu, w którym doszło do zapłodnienia. Wiek ciąży ustala się głównie w oparciu o datę pierwszego dnia miesiączki.
Choroba Pageta – czym jest i jak leczyć? Jest to choroba dotykająca kości. W skrócie można stwierdzić, że przeszkadza ona w prawidłowym tworzeniu tkanki kostnej. W ten sposób kości stają się słabsze, bardziej podatne na zniekształcenia lub złamania. Leczenie choroby Pageta polega na stosowaniu specjalnych bisfosfonian. One skutecznie hamują rozwój choroby przez zmniejszeniu zbyt dużej aktywności komórek kościogubnych. Chory powinien też zadbać o to, by dostarczać do swojego organizmu niezbędnej witaminy D oraz wapnia. W skrajnych przypadkach, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi poprawy, konieczne jest przeprowadzenie operacji.

www.ohho.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBóle głowy
Następny artykułCudowne moce jarzębiny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ