Bezpieczne opalanie – jak się do niego przygotować?
Wiele z nas lubi wygrzewać się na słońcu, aby zyskać piękną, wakacyjną opaleniznę. Czasem jednak promienie słoneczne okazują się być niebezpieczne dla naszej skóry i powodować oparzenia słoneczne. Można się przed nim zabezpieczyć stosując kremy z filtrem UV, które przepuszczają bezpieczną ilość promieniowania UV. Na oparzenia słoneczne najbardziej narażone są osoby z jasną karnacją, dlatego warto zadbać o nią przed sezonem letnim np. pijąc codziennie świeży sok marchwiowy, który uodparnia naszą skórę na słońce.

Nadwrażliwość zębów – Co jest przyczyną?
Wrażliwe zęby to problem, na który często nie pomagają reklamowane wszędzie wyjątkowe pasty do zębów. Dieta bogata w kwaśne owoce, potrawy, wino sprzyja uszkodzeniom szkliwa, a co za tym idzie, nasze zęby stają się bardziej podatne na czynniki zewnętrze takie jak zimno czy ciepło. Powodem nadwrażliwości zębów może być także nadmierne ścieranie szkliwa np. przy myciu zębów zbyt twardą szczoteczką, która wywiera zbyt silny nacisk na zęby. Czasem domowe środki nie pozwalają na uzyskanie ulgi, warto wtedy wybrać się z tym problemem do stomatologa, który doradzi nam odpowiednie leczenie.

Grejpfrut a leki – kiedy może szkodzić?
Grejpfrut jest popularnym i lubianym przez wiele osób owocem cytrusowym. Mało osób jednak wie, że nie powinno się go jeść w czasie przyjmowania niektórych leków, gdyż owoc ten blokuje ich metabolizm i powoduje, że mogą one wystąpić w dużo silniejszej dawce i zaszkodzić w ten sposób naszemu organizmowi. Dzieje się tak w przypadku np. tabletek antykoncepcyjnych i nie zaleca się jedzenia grejpfruta nawet do kilku godzin po przyjęciu tabletki.

www.pustelnica.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ