Drzwi przesuwne bezramowe - trend w budownictwie

Od kilku lat coraz więcej różnego rodzaju budynków jest projektowanych i wykonywanych w stylu modernistycznym, który stawia przede wszystkim na prostotę, elegancję oraz funkcjonalność rozwiązań. Bardzo popularne połączenie stali ze szkłem sprawia, że duże przeszklone okna, drzwi przesuwne bezramowe stają się elementami obowiązkowymi.

Jak skonstruowane są drzwi przesuwne bezramowe?

Tego rodzaju element wykończenia budynku jest zaprojektowany w taki sposób, że na pierwszy plan wysuwa się jak największa powierzchnia szklana, a części montażowe, takie, jak rama, ościeżnica oraz zamki są maksymalnie chowane.

Wielkie powierzchnie szklane mają wiele niewątpliwych zalet, ale najważniejsze jest maksymalne ograniczenie przeszkód w dostępie światła dziennego, a także możliwość zintegrowania widoków zewnętrznych z wnętrzem budynku.

Drzwi bezramowe o dużych przeszklonych powierzchniach świetnie komponują się z nowoczesnym stylem w budownictwie, a ich zastosowanie nie stwarza żadnych zagrożeń dla mieszkańców i użytkowników.

Gdzie można spotkać drzwi przesuwne bezramowe?

Tego rodzaju rozwiązanie wykończenia budynków najczęściej można zaobserwować w obiektach komercyjnych, takich, jak biurowce, duże galerie handlowe, hotele o nowoczesnej bryle. Są one niezwykle popularne z wielu względów, nie tylko estetycznych, ale także praktycznych.

Ale takie drzwi mają coraz większe zastosowanie również w budynkach mieszkalnych, nowoczesnych blokach wielorodzinnych jako skrzydła wejściowe, a także w jednorodzinnych domach, gdzie stanowią łączniki z tarasami i ogrodami zimowymi.

Drzwi przesuwne o dużych oszklonych powierzchniach doskonale sprawdzają się praktycznie we wszystkich obiektach, jeśli tylko są one budowane w bardzo popularnym modernistycznym stylu.

Czy oszklone drzwi bezramowe są dobrym rozwiązaniem?

Są one docenianie przede wszystkim za estetykę i elegancję, ale mają inne praktyczne zalety. Dlatego są chętnie montowane w różnego typu budynkach.

Główną zaletą jest maksymalna dostępność do światła dziennego, możliwość podziwiania widoków roztaczających się na zewnątrz, a także jako sposób na dodatkowe dogrzewanie pomieszczeń promieniami słonecznymi.

W parze z tymi zaletami idzie ich wysokie bezpieczeństwo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ