Gastroskopia jest to badanie diagnostyczno-lecznicze, wykonywane przy użyciu endoskopu. Endoskopy zbudowane są z trzech części zamkniętych w sondzie, na które składają się: światłowód, kamera i kanał narzędziowy, w który wprowadza się specjalistyczne narzędzia, mające pobrać próbkę do badań lub wykonać zabieg.
Gastroskopia dotyczy układu pokarmowego, a w szczególności górnego odcinka przewodu pokarmowego. Podczas badania lekarz wkłada przez gardło pacjenta rurkę endoskopową, przy pomocy której widzi obraz i stan dolnej części gardła, całego przełyku, aż do dwunastnicy. Przed zabiegiem pacjent poddany jest znieczuleniu miejscowemu gardła, co zmniejsza dolegliwości wywołane badaniem. Gastroskopia umożliwia zbadanie takich narządów, jak przełyk, żołądek, dwunastnica dając jednocześnie możliwość pobrania materiału do dalszych badań laboratoryjnych.

Biopsja jest to specjalistyczne, inwazyjne badanie występujące w formie zabiegu, podczas którego pobierany jest materiał biologiczny tkanki zmienionej chorobowo. Materiał pobrany podczas biopsji jest następnie badany laboratoryjnie. Występują różne rodzaje biopsji. Różnią się one zarówno metodologią zabiegu, jak sposobem pobierania materiału do badań. Biopsja jest wykonywana dla zdiagnozowania nowotworu oraz wielu innych chorób.

Odpowiednia pielęgnacja skóry łojotokowej sprawi, że będzie ona wyglądać zdrowiej i lepiej dzięki wyregulowaniu pracy gruczołów łojowych. Właściwa pielęgnacja skóry łojotokowej powinna skupić się na używaniu kosmetyków odpowiednich do typu skóry tłustej i łojotokowej. Kosmetyki stworzone do pielęgnacji skóry łojotokowej mają odpowiednie pH oraz substancje, które ograniczają wydzielanie łoju.

www.derm-art.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ