Horrory - czy naprawdę jest się czego bać?

Oglądanie horrorów może być naprawdę ekscytujące! Któż z nas nie lubi czasem poczuć dreszczyk emocji, adrenaliny i przeżywać niesamowite przygody w świecie grozy! Jednak czasem możemy za bardzo wczuć się w fabułę filmu i mocno wystraszyć. Wiele horrorów jest, co prawda, raczej głupich, niż strasznych, ale solidny horror, nakręcony z pomysłem, inteligentnie i realistycznie, może napędzić nam nie lada strachu. Podpowiadamy, co robić, aby nie bać się podczas oglądania horrorów.

Nie oglądaj horrorów w samotności

Jeżeli się boisz horrorów, nie oglądaj ich w samotności. W ten sposób możesz nakręcać się strachem, swoimi lękami i złymi myślami. Zupełnie inaczej ogląda się filmy grozy w pustym mieszkaniu, gdy nikogo nie ma i z grupą przyjaciół lub swoją drugą połówką. Jeżeli przytulisz się do swojego chłopaka, lub oglądając film będziecie głośno komentować ze znajomymi głupie zachowanie bohaterów i nielogiczności w filmie, atmosfera rozluźni się, stanie się przyjemna. Nie będziesz bać się, lecz mieć ubaw po pachy!

Przygotuj odpowiednią atmosferę

Oczywiście, są osoby o mocnych nerwach, które uwielbiają oglądać horrory przy zgaszonym świetle, gdy za oknem burza… Ty jednak nie musisz do nich należeć! Postępuj tak, byś czuł się dobrze i puchate poduszki, ciepły koc i ulubione przekąski. Gdy scena zrobi się dla Ciebie zbyt drastyczna, skupisz swą uwagę na jedzeniu.

Kieruj wzrok ku górze

Bardzo często najbardziej brutalne sceny mają miejsce w dole ekranu. Łatwiej będzie Ci uciec wzrokiem, jeśli skierujesz oczy ku górze.

Nie zmuszaj się do niczego

Przede wszystkim, pamiętaj o tym, że oglądanie horroru ma Ci sprawiać jakąś przyjemność. Jeśli uważasz, że dany film jest dla Ciebie zbyt straszny, uważasz go za brutalny, głupi i pozbawiony sensu, naprawdę nie musisz oglądać go na siłę, bo „jest modny”, bo „wszyscy w klasie już widzieli”, „bo chcesz oglądać to, co Twoja paczka”. Nie musisz robić tego, co wszyscy. Być może za jakiś czas sama będziesz chciała obejrzeć ten film, póki co możesz znaleźć inne, które Ci pasują.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ