Jak zatrzymać okres?

Na pewno każda z kobiet, choć raz w życiu zastanawiała się, nad tym jak zatrzymać okres? Nikogo już takie myśli nie dziwią, bo miesiączka nie jest czymś szczególnie lubianym. Nic dziwnego zatem, ze fraza jak zatrzymać okres jest tak popularną frazą. Każdy pragnie ukrócić sobie dolegliwości związanych z okresowymi bólami i ogólnym brakiem komfortu.

Od czego zacząć, jeśli chodzi o to jak zatrzymać okres? Możliwości jest wiele. Zacznijmy od leków dostępnych bez recepty. Warto na tydzień przed spodziewanym okresem zacząć spożywać witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne i tym samym może dać efekt w postaci zatrzymania krwawienia miesięcznego. Jeśli to nie pomoże, nie ma co czekać na wizytę u specjalisty. Jeśli zależy nam na całkowitym zatrzymaniu okresu dobrą alternatywą jest zaczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Często przyjęcie pierwszej w początkowej fazie okresu potrafi całkowicie go zahamować. Częstym skutkiem ubocznym tych preparatów jest zatrzymanie krwawienia. Jeśli nie chcemy hormonalnie ingerować w nasz organizm poprośmy specjalistę o przepisanie tabletek z kwasem traneksamowym. Taki skład posiada np. Exacyl, który skutecznie hamuje krwawienie. Skuteczną substancją zawartą w lekach dostępnych na receptę jest etamsylat. Działa podobnie jak wyżej wymieniony lek i jest skuteczny w temacie jak zatrzymać okres.
Ból brzucha, skurcze, bóle kręgosłupa, nudności, to bardzo uciążliwe dolegliwości. Nie czekaj na cud, udaj się do specjalisty, jeśli naprawdę sen z powiek spędza Ci pytanie jak zatrzymać okres. Jeżeli to sprawi, że poczujesz się lepiej, pełna wigoru, zapisz się do lekarza już dziś. Jeżeli nie chcesz używać takich leków, pomyśl o antykoncepcji. Plusów z korzystania preparatów antykoncepcyjnych, jest więcej niż myślisz. Jeśli myśli o tym, jak zatrzymać okres Cię trapią, skorzystaj z powyższych rad i ciesz się życiem na nowo. Jeśli nie jest to tak koniecznie to nie kombinuj, poddaj się naturalnemu cyklowi i wspomóż się jedynie tabletką przeciwbólową i witaminą C.

zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ