Worki pod oczami to problem wielu osób. Często dodatkowo towarzyszą im cienie. Powstawanie ich wynika z tego, że skóra pod oczami jest cienka i wrażliwa, nie lubi silnych środków, ani kontaktu z drażniącymi substancjami. Stąd też przy myśląc o usuwaniu worków pod oczami najlepiej postawić na naturalne i łagodne metody. Zobacz domowe sposoby na pozbycie się worków pod oczami.

Przyczyny powstawania worków pod oczami

O przyczynach worków pod oczami można by pisać bardzo długo. Do tych najczęstszych zalicza się jednak alergie, zbyt krótki sen oraz geny. Bez względu jednak na to, dlaczego zmagamy się z workami pod oczami, dobrze jest podjąć z nimi walkę. Na początek warto spróbować ustalić ich przyczynę i wyeliminować ją. Jeśli worki pod oczami są efektem alergii, dobrze jest odstawić alergeny i przyjmować leki przeciwalergiczne. O tym, czy tak jest, można przekonać się, wykonując testy alergiczne. Worki i cienie pod oczami nie zawsze są wynikiem alergii na kosmetyki, mogą też być spowodowane alergiami pokarmowymi.

Domowe sposoby na worki pod oczami – sen

Najczęściej worki pod oczami są efektem nieprzespanych nocy, a co za tym idzie, zaburzeń snu. Niedobór snu czy stres powoduje, że występowanie cieni i worków jest bardzo częste. W tym wypadku nie pomogą żadne kosmetyki czy domowe sposoby, konieczne jest porządne wyspanie się i znalezienie sposobu na odreagowanie napięcia. Pomoc w tym może aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, z której wyeliminuje się alkohol, kofeinę czy papierosy.

Domowe sposoby na worki pod oczami – dieta

Chcąc wyeliminować worki pod oczami, dobrze jest te przyjrzeć się swojemu jadłospisowi. Powinien on zawierać jak najmniejszą ilość soli. Powoduje ona, że woda zatrzymuje się pod oczami, co skutkuje powstawanie worków, natomiast być bogata w witaminy szczególnie ta B.

Kosmetyki niwelujące worki pod oczami

U wielu osób worki pod oczami są efektem cienkiej skóry i genów. Wtedy niewiele się na to poradzi. Jedynym sposobem jest próba ich tuszowania przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków. W zmniejszaniu worków pod oczami mogą pomóc korektory pod oczy, kremy z witaminą K oraz retinolem. Do codziennej pielęgnacji warto również wdrożyć kremy pod oczy, które będzie się stosować na dzień i noc. W ostateczności można także skorzystać z zabiegów kosmetycznych, które pomaga wyeliminować tej nie dokonaność urody. Zanim jednak uda się do kosmetyczki, warto wypróbować kilka domowych sposobów na worki pod oczami.

Naturalne sposoby na worki pod oczami

Z workami pod oczami można walczyć domowymi sposobami. Przede wszystkim opierają się one na okładach i kompresach na oczy, ważne jest też działanie profilaktyczne i zwyczajne dbanie o oczy.

Okłady na worki pod oczami wykonuje się z plasterków ogórka, schłodzonych torebek herbaty, plasterków surowego ziemniak. Do powiek można też przykładać schłodzoną w zamrażalniku łyżkę lub żelowe okulary, które można kupić w drogerii. Aby wyeliminować worki, oczu nie można też pocierać oraz należy chronić je przed działaniem promieni słonecznych.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ