Wraz z codziennością, stresem i obowiązkami do każdego związku wkrada się rutyna. Aby temu zapobiec, pary powinny dać o to, aby ich relacja zawsze była pełna wrażeń i nie ograniczała się tylko do leżenia na kanapie przed telewizorem. Długie weekendy, a nawet te krótkie doskonale nadają się na wypad we dwoje. Od czasu do czasu warto porzucić domowy kierat i udać się w podróż małą lub dużą.  Własne święto miłości pozwoli na nowo cieszyć się związkiem i odpocząć od codzienności. Zobacz, gdzie warto pojechać na romantyczny weekend.

Weekend we dwoje – miasta miłości

Jeśli możecie sobie pozwolić na dłuższą i bardziej kosztowną podróż na weekend we dwoje warto wybrać się do jednego z romantycznych miast Europy. Zarezerwujcie bilety, spakujcie walizki i w drogę! A gdzie można się wybrać? Tutaj możliwości jest bardzo dużo. Tym najpopularniejszym typem jest oczywiście Paryż, miasto miłości. Weekend w Paryżu dostarczy niezapomnianych wrażeń w postaci spacerów nad Sekwaną, czy kieliszek szampana na szczycie wieży Eiffla.

Kolejne miejsce na weekend we dwoje to Wenecja. Romantyczna i zachwycająca dostarczy wielu wrażeń takich jak, chociażby wycieczka gondolą czy czule spojrzenia w oczy na Canal Grande.

Chcąc uniknąć tłumów, ciekawą opcją jest weekend w Weronie. Miasto Romea i Julii to niezwykłe miejsce, gdzie można rozkoszować się iście włoskim klimatem.

Romantyczny weekend z relaksem w tyle

Pary, które w czasie romantycznego weekendu chciałyby się zrelaksować i odprężyć mogą wybrać się na Węgry. Czekają tam na nich kąpieliska termalne w Grotach Skalnych, woda przekracza tu 22 stopnie i dodatkowo posiada właściwości lecznicze. Po relaksujących kąpielach można udać się do Sali Gwiazd, gdzie ogląda się imitacje nieba i odpoczywa przy muzyce.

Romantyczny weekend w Polsce

Aby spędzić romantyczny weekend we dwoje nie trzeba wcale wyjeżdżać poza granice Polski. Również i nad Wisłą jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Jako pierwsze wymienimy Kraków. Stare Miasto i Kazimierz oferują nie tylko bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową, ale i romantyczne zaułki i kawiarenki, które pozwolą zakochanym nacieszyć się swoim towarzystwem. Romantyczny klimat można odnaleźć również we Wrocławiu. Spacery brzegiem odry czy po Ogrodzie Japońskim dodadzą uroku każdemu weekendowi we dwoje. Ciekawym wyborem na weekend we dwoje będzie też Trójmiasto. Morze, plaża i mewy sprawdzą się zarówno w przypadku weekendów latem, jak i zimą.

Te pary, które chciałby omijać duże metropolie i tłumy turystów, na weekend mogą wybrać się  do polskiego Sandomierza. Urokliwe uliczki i nieznane zakątki pozwolą odetchnąć od wielkomiejskiego gwaru i rozkoszować się drugą połówką. Mało miasteczkowy klimat odnajdzie się również w okrzykniętym najbardziej romantycznym miastem w Polsce Kazimierzu Dolnym. Malowniczy rynek, piękne kamieniczki oraz otaczająca przyroda sprawia, że romantyczny weekend będzie niezapomniany.

Romantyczny weekend aktywnie

Romantyczny weekend nie musi być tylko patrzeniem sobie w oczy. Pary, które chcą go spędzić aktywnie, mogą wybrać się w polskie góry Bieszczady czy Tatry lub pokusić o wyprawę do naszych południowych sąsiadów. Tatry Słowackie oferują niezliczone trasy oraz masę atrakcji, które sprostają nawet tym najbardziej wymagającym gustom.

 

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ