Jakie systemy zabezpieczeń warto zainstalować w firmie?

Chcesz, by Twoja firma była bezpieczna? Zależy Ci na tym, by zabezpieczyć się nie tylko na wypadek kradzieży, ale i nieuprawnionego dostępu, pożaru czy problemów z siecią energetyczną? Pomogą Ci w tym profesjonalne systemy bezpieczeństwa. Sprawdź, w co warto zainwestować.

Systemy bezpieczeństwa są bardzo różnorodne. To, na jaki się zdecydujesz oraz w jaki sposób zostanie on skonfigurowany, zależy przede wszystkim od specyfiki oraz skali działań, jakie prowadzisz. Czego innego potrzebować będzie np. sklep wielkopowierzchniowy (gdzie potrzebna jest ogólna troska o bezpieczeństwo i porządek oraz dobre zabezpieczenia przed kradzieżami), a czego innego firma produkcyjna czy logistyczna. Sprawdź, jakie udogodnienia oferowane są  przez dobre agencje ochrony.

Monitoring to podstawa

Obecność kamer sama w sobie działa prewencyjnie i zniechęca do popełnienia przestępstwa czy wykroczenia. Poza tym pozwala szybko zareagować w sytuacji kryzysowej.

Co ważne, monitoring może przybrać wiele postaci. W dużych firmach najlepiej sprawdzi się stały nadzór nad obrazem i obserwacja. W mniejszych wystarczyć może wideoobchód (zastępujący obchód tradycyjny, a tym samym optymalizujący koszty ochrony obiektu), a nawet wideonadzór czy wideoalarm – a więc weryfikacja obrazu w sytuacji, gdy na terenie budynku uruchomi się system alarmowy. Takie usługi oferuje np. Konsalnet – największa firma z branży security w Polsce.

By monitoring zadziałał bez zarzutu, ważny jest zarówno nowoczesny sprzęt, który zostanie zastosowany (wraz z nagrywarką, która pozwoli odtworzyć historię w razie potrzeby), jak i jego odpowiednie rozmieszczenie. Eksperci zadbają o to, by w newralgicznych miejscach nie było nawet jednego punktu, który nie będzie objęty przez kamerę. To podstawa bezpieczeństwa.

System zabezpieczeń dopasowany do potrzeb firmy

System zabezpieczeń może przybrać wiele form i być złożony z licznych elementów. Jakich? Począwszy od systemu kontroli dostępu, zintegrowanego z centralą (przydatnego np. przy przejściu do pomieszczeń służbowych lub podczas wejścia na halę produkcyjną), aż po system odpowiednio dopasowanych czujników, w tym czujników ruchu. Istotne jest zarówno właściwe dobranie elementów systemu i ich liczby, jak i ich odpowiednie rozmieszczenie. To najlepsza gwarancja, że w sytuacji alarmowej system zadziała tak, jak powinien.

Systemy bezpieczeństwa pod Twoją kontrolą

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa nie tylko dopasowują się do specyfiki chronionego obiektu, ale i pozwalają na pełną kontrolę sytuacji. Dostęp do bieżących, aktualizowanych w czasie rzeczywistym danych ma nie tylko dyspozytor w centrum nadzoru, ale i właściciel czy inny pracownik firmy upoważniony do kontroli. To możliwe np. za pomocą aplikacji takich, jak mPanic, które pozwalają m.in. sprawdzić historię obiektu, powiadamiają o alarmach, pozwalają sprawdzić stan uzbrojenia alarmu czy szybko skontaktować się z agencją ochrony, by uzyskać pomoc.

Z których elementów systemu bezpieczeństwa powinna skorzystać Twoja firma i ile będzie to kosztować? Skonsultuj się z ekspertem z dobrej agencji ochrony, by dobrać usługi odpowiadające potrzebom biznesowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ