Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż wielu przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą zastanawia się nad formą sfinansowania zakupu samochodu, a tym samym zastanawia się nad wzięciem go w leasing.

Już na początku warto dodać, iż nawet połowa firm oraz spółek działających i funkcjonujących w naszym kraju stawia właśnie na leasing typowo samochodowy, a więc uważa je za najbardziej optymalne rozwiązanie, co zresztą nie powinno dziwić.

Leasing samochodu to nie tylko opcja którą warto rozważyć, lecz alternatywa jaka ma wiele zalet, zwłaszcza w aspekcie swoistej opłacalności, a co za tym idzie również optymalizacji typowo podatkowej.
Leasing samochody umożliwia nam chociażby odliczenie podatku VAT w kontekście comiesięcznych rat, uwzględnienie ich w aspekcie wszystkich kosztów uzyskania przychodu zarówno w części kapitałowej, odsetkowej jak i czynszu inicjalnego.

Leasing w dużym stopniu umożliwia utrzymanie i zachowanie płynności finansowej, bowiem co za tym idzie nie wymaga zaangażowania całej kwoty na pozyskanie samochodu, lecz dopasowanie rat leasingowych do naszych indywidualnych potrzeb czy swoistych możliwości.

W przypadku starania się o leasing samochodowy, nasza firma nie musi dysponować jakimkolwiek większym kapitałem startowym, a więc wystarczy 10% wartości pojazdu aby móc z niego skorzystać.
Warto również wspomnieć o tym, iż leasing samochodowy nie ma jakiegokolwiek wpływu na samą zdolność kredytową, nie obniża ją w żaden sposób, sam leasing jest traktowany jako usługa z której korzysta dana firma. Dlatego niektórzy przedsiębiorcy decydują się na leasing samochodowy uwzględniają zwłaszcza możliwość swobodnego starania się czy ubiegania o kredyt.

Jedną z większych zalet jest możliwość wymiany pojazdu i samochodu po zakończeniu umowy leasingowej, przedsiębiorcy mogą zdecydować się na jego wykup lub skorzystać z wymiany na zupełnie nowy.

Pewnie, że comiesięczne stałe raty to możliwość nie tylko pozyskania samochodu czy jakiegokolwiek auta dla naszej firmy, lecz również ograniczenia wydatków związanych z ich ewentualnym zakupem.

Dlatego sam leasing samochodowy cieszy się sporym zainteresowaniem oraz zastosowaniem wśród wszelakiej maści spółek i nawet niewielkich przedsiębiorców, jacy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

Większość firm uważa, iż leasing samochodowy to dużo bardziej atrakcyjne rozwiązanie niż korzystanie z kredytu czy pozyskiwanie ich od razu z wykorzystaniem adekwatnym środków finansowych.
Można nawet powiedzieć, iż leasing samochodowy jest opcją która umożliwia nam nie tylko na czerpanie z tego tytułu odpowiednich profitów lecz jednocześnie daje nam znacznie większe możliwości finansowego działania.

https://www.leaderservice.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ