Człowiek to skomplikowana maszyna, która musi mieć sprawne wszystkie odrębne układy, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie. Przedstawię kilka ciekawostek z medycyny, które dotyczą naszego organizmu.
Czym jest łyżeczkowanie macicy? Zabieg ten wykonuje się w celach diagnostycznych i leczniczych. Łyżeczkowanie macicy, inaczej abrazja macicy, polega na usuwaniu chorych tkanek macicy, które mogą być przeznaczone do badań, aby zdiagnozować potencjalną chorobę. Zabieg wykonuje się zazwyczaj po porodzie, gdy istnieje możliwość, że łożysko nie oddzieliło się prawidłowo, po poronieniu, krwawieniu po menopauzie oraz podczas podejrzenia nowotworu macicy.
Czym jest placebo? Efekt placebo dzieje się w głowie pacjenta – po podaniu „”leku”” bez substancji leczniczych, stan pacjenta się poprawia, bo wierzy on, że otrzymał lek. Taki stan może wywołać również nie powołane skutki. Człowiek, na którego działa placebo może mieć poczucie, że stał się zdrowszy, ale w rzeczywistości badania tego pacjenta mogą odbiegać od normy. Przez to pacjent może zaniechać dalszego leczenia, które może okazać się bardziej skuteczne.
Poznaj penicylinę. Penicylina to pierwszy odkryty na świecie antybiotyk. Stosuje się go do zwalczania chorób o podłożu bakteryjnym. To odkrycie bardzo unowocześniło medycynę. Zanim została odkryta, śmiertelność na tego typu schorzenia była ogromna, co potęguje znaczenie jej odkrycia. Antybiotyki wytwarzane są przez grzyby z rodziny pędzlaków. Działanie antybiotyków to hamowanie tworzenia się ścian komórkowych bakterii, co powoduje zahamowanie ich rozmnażania i w efekcie obumarcia.

www.dermix.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ