Masz niską hemoglobinę? Możesz mieć anemię czyli niedokrwistość! Powinieneś udać się do lekarza, aby skonsultować z nim, jakie mogą być przyczyny niskiej hemoglobiny w Twoim ciele. Głównymi przyczynami jest zazwyczaj niedobór witaminy B12, kwasu foliowego lub żelaza. Groźniejszymi przyczynami jest przede wszystkim krwotok, przewlekłe krwawienie lub infekcja bakteryjna lub nowotworowa.

Od jakiegoś czasu dokucza Ci ból pod lewym żebrem? Nie lekceważ tego! Mimo, że możesz odczuwać tylko lekki dyskomfort mogą to być objawy poważnych chorób takich jak: choroba trzustki, jelita, śledziony, zapalenie żołądka i dwunastnicy, choroba wrzodowa, uraz żeber, cukrzyca, toczeń rumieniowaty, mocznica, neuralgia, zapalenie opłucnej, niedobór witaminy B lub może to być ból promieniujący od kręgosłupa. Zatem lista chorób jest ogromna, bez wątpienia potrzebne są natychmiastowe badania, które pomogą określić lekarzowi, na co dany pacjent choruje.

Przypadkiem zobaczyłeś, że kolor twojego kału się zmienił? Nie bagatelizuj tego! Wygląd i kolor kału ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i świadczy o chorobach, jakie odbywają się w Twoim organizmie. Nie wiesz co oznacza kolor kału? Koniecznie udaj się do lekarza. Jasny kolor stolca wskazuje na szereg poważnych chorób układu pokarmowego. Zazwyczaj spowodowany jest on uszkodzeniem wątroby. Żółty stolec to nic innego, jak stolec tłuszczowy na powierzchni, którego można dostrzec niewielkie kropelki tłuszczu. Wywołują to niebezpieczne choroby takie jak nowotwór trzustki lub choroba jelita. Czarny kolor kału związany jest z krwawieniem z górnego odcinka układu pokarmowego.

www.gadzinowski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ