Praktyczne porady jak narysować portret

Bardzo dużo osób marzy o tym, aby mieć własny portret. Z tego względu w miejscach uczęszczanych często przez turystów można znaleźć artystów, którzy za drobną opłatą narysują taki portret. Jeżeli masz talent plastyczny i chcesz rysować portrety swoich znajomych, to powinieneś przeczytać poniższy tekst.

Zanim dowiesz się jak narysować portret koniecznie musisz zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia do rysowania. Musisz kupić odpowiednie ołówki o różnej grubości, a także papier, na którym będziesz rysować. Może, to być blok rysunkowy. Wszystkie niezbędne produkty kupisz, m. in. w sklepie papierniczym albo plastycznym.
Przechodząc do meritum, czyli jak narysować portret w taki sposób, aby każdemu się spodobał. Pamiętaj, że w rysowaniu portretu najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji. Rysunek powinieneś zacząć od narysowania twarzy. Twarz powinna znajdować się na środku kartki. Następnie powinieneś narysować delikatne kreski, które będą oznaczały miejsca oczu, nosa i ust.
Kolejnym etapem nauki jak narysować portret jest narysowanie elementów twarzy. Na górnej kresce rysujesz oczy, których odległości między sobą powinna być naturalna. Następnie rysujesz nos pomiędzy narysowanymi wcześniej kreskami. Na koniec na dolnej kresce rysujesz usta. Pamiętaj, że wszystko powinno być proporcjonalne do siebie i wyglądać naturalnie.
Następnym etapem nauki jak narysować portret jest dopracowanie szczegółów twarzy. Dorysowujesz dodatkowe elementy (np. zmarszczki, pieprzyki), a także uszy. Pamiętaj, że uszy są bardzo ważnym elementem twarzy, dlatego muszą wyglądać naturalnie. Następnie rysujesz włosy oraz zarost, jeżeli ta osoba ma jakiś zarost.
Ostatnim etapem nauki jak narysować portret jest wprowadzenie ostatnich poprawek na rysunku. Wymazujesz kreski, które pomagały Ci w rysowaniu, a także dodajesz odpowiednie cienie, które nadadzą głębi i realizmu Twojemu rysunkowi.
Skoro już wiesz jak narysować portret, to pora zacząć rysować portrety swoich znajomych. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrzem.

genotype.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ