Rozmawiając z ludźmi uczęszczającymi na siłownie, prawie zawsze się słyszy, że ktoś jest na masie lub na redukcji. Jeden i drugi proces wymaga innych założeń dietetycznych i ćwiczeniowych. Jaka jest dieta na masę – kalorie produkty i efekty, które przynosi. Tego typu dieta musi mieć dodatni bilans kaloryczny, to znaczy, że ilość spożywanego pokarmu jest większa, niż jesteśmy w stanie spalić. Produkty powinny być tak dobrane, żeby wpisywały się w założone proporcje makroskładników. Na pewno powinna być duża podaż białek, które są składnikiem mięśni. Dobra dieta tego typu powinna doprowadzić do wzrostu wagi, jednak pod kątem składu ciała wzrost ma mieć miejsce głównie w tkance mięśniowej a jedynie minimalnie w tkance tłuszczowej.

Po zbudowaniu masy trzeba zająć się redukcją, czyli definicją mięśni. Musimy spalić nadmiar tłuszczyku, pod którym są schowane. Czeka nas dużo ćwiczeń pobudzających metabolizm i spalających tkankę tłuszczową. Jak podkręcić metabolizm? Najlepszym sposobem jest użycie ćwiczeń aerobowych i interwałowych. Naprzemienne ich stosowanie rozbucha nasz metabolizm do tego stopnia, że organizm będzie musiał ruszyć zapasy tłuszczu.

Nie możemy zapomnieć o tym, żeby organizm trochę zaopatrywać w dobre tłuszcze nienasycone. Jednym z najlepszych jest olej lniany. Właściwości zdrowotne oleju lnianego są znane do wieków. Poprawia kondycje włosów, paznokci oraz zawiera dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Obniżają one w naszym ciele poziom złego cholesterolu. Bardzo dobrze tez oddziałuje na cerę.

www.istaszow.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ