Dobry dietetyk na pewno nie może narzekać na brak pracy. Dużo ludzi ma problem ze swoją wagą. Najczęściej są nim nadprogramowe kilogramy. Chudnięcie na własną rękę może być wyjątkowo trudne. Internet pełen jest fałszywych informacji, które wykorzystujemy wierząc, że przyniosą niesamowite efekty. Jednak tak się nie dzieje. To doprowadza do spadku motywacji i rezygnacji z diety.

Jeśli poważnie myślimy o diecie najlepiej udać się do dietetyka. Szczególnie jeśli nie jest to nasze pierwsze podejście do odchudzania. Specjalista wskaże nam nasze błędy i odpowie na nurtujące pytania typu ,,ile spalimy kalorii uprawiając Nordic walking?”” lub ,,Matcha na otyłość – czy to w ogóle działa?””. Wiedza zyskana w ten sposób będzie rzetelniejsza i bardziej pewna niż informacje wyszukane w internecie nie podparte żadnymi faktami. Jednak nie każdy z nas chce schudnąć. Niektórzy borykają się z zupełnie innym problemem. Z niedowagą. Paradoksalnie przytycie może okazać się znacznie trudniejsze niż odchudzanie. Rozwiązanie go wymaga wysokokalorycznej diety. Dieta 4000 kcal – jak zmieścić tyle jedzenia? Wiele osób z niedowagą zadaje sobie to pytanie. Dietetyk ułoży nam dietę w taki sposób, by ta duża zmiana nie była aż tak odczuwalna. Wiele produktów ma wysoką zawartość kalorii w małej ilości jedzenia. I wcale nie są to produkty niezdrowe. Wizyta u dietetyka na pewno pomoże takim osobom i rozwieje ich wątpliwości.

Problemy z wagą mogą być zbyt trudne, by rozwiązać je w pojedynkę. Zasięgnięcie fachowej opinii może się okazać bardzo pomocne.

www.larobes.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ