Rachunek bankowy to niezastąpiony dla wielu ludzi sposób zarządzania prywatnymi finansami. Bankowość mobilna, operacje bezgotówkowe i transakcje kartą płatniczą należą do najczęściej wykonywanych operacji przez posiadaczy rachunku. Zakładając konto osobiste w wybranej placówce bankowej mamy też dostęp do innych usług proponowanych przez bank.

Jak wybrać i założyć rachunek bankowy

Banki często kuszą potencjalnych klientów bogatą ofertą dotyczącą kont osobistych. Zakładając, rachunek bankowy możemy, liczyć na różnego rodzaju dodatkowe bonusy m. in. korzystne oprocentowanie, brak opłat przy prowadzeniu konta itp. Przed założeniem konta warto jedna sprecyzować swoje potrzeby i wymagania oraz skupić się na szczegółach, które będą miały istotne znaczenie dla funkcjonalności nowo otwartego rachunku. Dobre konto osobiste powinno być jak najbardziej funkcjonalne i zapewnić maksymalną oszczędność czasu podczas wykonywanych operacji na rachunku. Na funkcjonalność konta w zasadniczy sposób wpływa fakt, że można obsługiwać rachunek przez Internet.

Bankowość mobilna i dostęp do konta z urządzeń mobilnych to jedna z najistotniejszych funkcji pozwalających na zaoszczędzenie czasu. Wybierając, konto osobiste warto, też zwrócić uwagę czy dany bank posiada stacjonarne placówki – ma to istotne znaczenie dla osób, które cenią sobie bezpośredni kontakt i możliwość załatwiania spraw w oddziale. Równie ważną kwestią są niskie koszty obsługi za prowadzenie konta i możliwość wypłaty w wielu bankomatach bez prowizji. Osoby zainteresowane finansowaniem swoich potrzeb ponad stan środków zebranych na koncie powinny zainteresować się dostępnością i niskim oprocentowaniem debetu. Dużym ułatwieniem jest dostęp do wpłatomatów, które zastępują obsługę w kasie oraz szeroka oferta kart płatniczych.

Dodatkowe usługi jak np. możliwość założenia korzystnie oprocentowanej lokaty ze środków znajdujących się na koncie, dostępność 24 godziny na dobę itp. ułatwiają obsługę posiadanego rachunku bankowego. W zależności od potrzeb i osobistych preferencji należy przed założeniem konta określić swoje oczekiwania i skupić się na najważniejszych szczegółach.

www.sisr.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ