Kredyt samochodowy zalicza się do grupy produktów konkretnego przeznaczenia. Sprawia to, że wolno go przeznaczyć tylko na jeden cel, którym jest zakup samochodu. Tego rodzaju kredyty oferują niższą marżę od kredytów gotówkowych. Ponadto w przypadku kredytu samochodoweho banki pozwalają na rozłożenie spłaty na dłuższy czas niż w przypadku kredytu gotówkowego. Istotną zaletą jest też wysokość kredytu. Za środki z kredytu gotówkowego na ogół trudno będzie kupić wymarzony samochód, szczególnie jażeli myślimy o nowym. Tymczasem kredyty samochodowe mają wyżej ustawioną kwotę maksymalną, do której są udzielane.

Kredytów samochodowych udzielają przeważnie banki. Czasami jednak można spotkać także spółki córki banków trudniące się finansowaniem zakup pojazdów. Z kolei salony samochodowe zwykle kooperują z z bankami swojej marki takimi, jak na przykład Toyota Bank, czy Volkswagen Bank. Natomiast autokomisy współpracują z różnymi instytucjami finansowymi, a także z firmami leasingowymi.

Za sprawą występujących różnic w kosztach kredytów wielu nabywców decyduje się na wzięcie kredytu w innym banku niż proponowany przez zbywcę samochodu. Dzieje się tak, pomimo tego, że w tym wypadku przeważnie obwarowane to może być dodatkowymi procedurami. Nie ma ich dużo i dlatego niejednokrotnie opłaca się przez nie przebrnąć, by finalnie zaoszczędzić. Warto poświęcić czas gdyż poszukiwanie tańszego produktu ma ogromne znaczenie dla naszych finansów.

www.menis.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ