Szukasz sprawdzonego salonu manicure w Szczecinie? Sprawdź, zanim zadzwonisz do przyjaciółkiSzukasz sprawdzonego salonu manicure w Szczecinie? Sprawdź, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

W dzisiejszych czasach zadbane dłonie – zwłaszcza u kobiety – to podstawa. Czy wiesz, jaki rodzaj manicure wybrać tym razem u kosmetyczki?

Manicure – podstawa pielęgnacji dłoni

Każda kobieta powinna poświęcać trochę czasu na pielęgnację paznokci stóp i dłoni – przynajmniej raz w tygodniu należy skupić się na tej czynności. Warto też przynajmniej raz w miesiącu oddać się w ręce specjalistów, którzy zbadają stan skóry i paznokci, zdiagnozują ich potrzeby i przeprowadzą zabieg manicure z wykorzystaniem dopasowanych kosmetyków.

Możemy wyróżnić co najmniej kilka rodzajów zabiegów manicure, dzięki którym Twoje dłonie będą i piękne, i zdrowe. Jeśli szukasz tego typu usług w Szczecinie, zajrzyj tutaj: https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/szczecin!

Manicure tradycyjny

Podstawowy zabieg manicure to kąpiel na dłonie, z zastosowaniem olejków lub kapsułek pielęgnacyjnych. Po kąpieli kosmetyczka zadba o skórki, a następnie nałoży preparat właściwy dla potrzeb Twojej skóry: krem, maskę czy eliksir naprawczy.

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny różni się od wszystkich innych rodzajów przede wszystkim tym, że podczas przeprowadzania zabiegu nie stosuje się żadnych metalowych narzędzi. Wykorzystywane są jedynie naturalne preparaty, takie jak olejki, zioła czy peelingi. Nawet żeby usunąć skórki, używa się jedynie patyczków i pilników wykonanych z naturalnych materiałów.

Manicure spa

Manicure spa jest nie tyle zabiegiem, co rytuałem. Jego podstawą jest stosowanie aromaterapii i technik relaksacyjnych, dlatego bardzo ważne są masaże i olejki. Wpływa nie tylko na kondycję paznokci, ale i ich właścicielki czy właściciela.

Manicure japoński

Zabiegi manicure’u japońskiego stosuje się w przypadku zniszczonej płytki paznokci. Metoda polega na wcieraniu w paznokcie glinki z Morza Japońskiego, która ma szczególne właściwości odżywcze.

Manicure terapeutyczny

W przypadku bardzo zniszczonej płytki warto zastosować manicure terapeutyczny, bardzo silnie regenerujący paznokcie. Celem tego zabiegu jest odbudowa i wzmocnienie nawet najbardziej zdegradowanej płytki.

Ciepły manicure

Teraz, gdy zima zbliża się ogromnymi krokami, szczególnie polecamy ciepły manicure – czyli zabieg oparty na moczeniu dłonie w ciepłej wodzie z preparatami pielęgnacyjnymi. Jest on zalecany zwłaszcza w przypadku silnie zniszczonej skóry dłoni, o którą w tym sezonie nie jest trudno!

Manicure na zimno

Zabieg jest przeciwieństwem ciepłego manicure’u, stosowany jest zwłaszcza latem. Manicure na zimno najczęściej przybiera formę kąpieli dłoni z dodatkiem ziół lub soli morskiej, ma za zadanie relaksację i odprężenie skóry dłoni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ