Kupowanie samochodów używanych często przypomina grę w rosyjską ruletkę. Tak naprawdę nigdy nie wiemy, na co trafimy. Auto może rzeczywiście mieć taki sam stan, jak w opisie, ale może być też zupełnie inaczej – pojazd będzie szybko potrzebował sporych nakładów finansowych, aby jeździć. Dużo zależy od tego, gdzie zakupimy nasze auto. Jakich miejsc powinniśmy się wystrzegać?

Najczęściej samochody używane kupowane są za pośrednictwem różnych serwisów internetowych. Dzisiaj w sieci bez problemu znajdziemy pojazdy z całej Polski. Wystarczy tylko, że określmy, jaki model jest nam potrzebny, a potem przejrzymy propozycje. Oczywiście, zdarza się, że wymarzone auto czeka na nas znacznie dalej niż myśleliśmy. Dlatego możemy też zajrzeć na lokalne giełdy i do komisów samochodowych, gdzie będziemy mogli również zobaczyć pojazdy na żywo.

Jak rozpoznać nieuczciwego sprzedającego?

Gdy przeglądamy oferty on-line i sprawdzamy auta na giełdach i w komisach, możemy często od razu zauważyć, że coś z daną ofertą nie jest w porządku. Znacznie niższa cena niż u konkurencji, lakoniczny opis, w którym brakuje kluczowych informacji, niewyraźne zdjęcia to tylko kilka kwestii, które powinny wzbudzić nasze podejrzenia.

Również powinniśmy zobaczyć, czy w internecie uda nam się znaleźć więcej informacji o samym sprzedającym. Możemy poszukiwać go pod imieniu i nazwisku, jeśli zostało podane, a w przeciwnym przypadku po adresie czy numerze telefonu. Nierzadko okazuje się, że sprzedający ma już na sumieniu wiele oszustw – sprzedanie auta powypadkowego, po zalaniu, w bardzo złym stanie.

Gdy już udało nam się wybrać auto, pamiętajmy o tym, by zawsze dokładnie je zobaczyć i przetestować. Jeśli sprzedający nie pozwala na jazdę próbną, wówczas powinniśmy zrezygnować z zakupu. Także powinien on zaprezentować nam kompletne dokumenty pojazdu. Sprawdźmy też auto internetowych bazach – będziemy potrzebowali numeru VIN.

Po używane auto do salonu dealerskiego

Jeżeli nie chcesz mieć problemów z wyborem auta, postaw na wyniki wyszukiwarki, kiedy wpiszemy „autokomis Warszawa” – w stolicy znajduje się wiele takich miejsc, ale znajdziemy je też w innych miastach. Skorzystaj z usług salonów samochodowych – one także prowadzą sprzedaż używanych aut w świetnym stanie. Możemy kupić je bez ryzyka, także z gwarancją!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ