Każda kobieta lubi zbierać komplementy na temat swojego wyglądu i ubioru. Delikatny makijaż, elegancko zrobione paznokcie, gustowne ciuchy i czujesz, że możesz góry przenosić! Zadbana kobieta 30+ nie zapomina o regularnych badaniach kontrolnych.

Morfologia
Raz w roku należy zrobić podstawowe badanie krwi i moczu. Dodatkowo robimy badanie poziomu cukru, cholesterolu, TSH. Wyniki pozwolą określić czy w naszym organizmie nie ma żadnego stanu zapalnego i czy wszystko jest w porządku.
Po skierowanie na badania możemy udać się do lekarza rodzinnego, lub zrobić je na własną rękę. Z wynikami obowiązkowo idziemy do lekarza, ponieważ nie każdą nieprawidłowość jesteśmy w stanie same wyłapać.

Badanie ginekologiczne
Wizyta kontrolna u lekarza ginekologa jest obowiązkowa raz na rok. Przynajmniej raz na trzy lata lub jeśli miałyśmy problemy ginekologiczne raz w roku należy wykonywać cytologię. Na wizycie u ginekologa oprócz tradycyjnego badania poprośmy o USG dopochwowe, ponieważ jest ono bardzo dokładne i pozwoli wykluczyć nieprawidłowości. Dzięki regularnym badaniom jesteśmy w stanie w bardzo wczesnym stadium wykryć dolegliwości, które będzie można wyleczyć farmakologicznie.

Badaj regularnie piersi
O tym, że piersi należy badać regularnie samemu wie każda kobieta. Jednak przynajmniej raz na trzy lata wybierzmy się na USG piersi. Jeśli w naszej rodzinie są kobiety, które chorują lub chorowały na raka piersi, USG jest obowiązkowe raz w roku. Dodatkowo powyżej 45 roku życia zalecana jest mammografia.

Zdjęcie RTG
Prześwietlenie rentgenowskie płuc powinno wykonywać się raz na trzy lata. Jest to bardzo ważne badanie, ponieważ chore płuca nie bolą. A jeśli pojawiają się dolegliwości, to często jest już dość zaawansowane stadium choroby i czeka nas trudniejsze leczenie.

Wizyta u stomatologa
Teoretycznie dentyści zalecają przegląd zębów raz na pół roku. Dobrze będzie jeśli będziemy się stosować do zaleceń, ponieważ w ten sposób nie dopuścimy do poważniejszych chorób zębów. Natomiast systematyczne usuwanie kamienia nazębnego uchroni nas przed paradontozą.

zdrowie.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ