Wybór właściwego sprzętu detektywistycznego wielu osobom sprawia problem. Warto jest w takiej sytuacji poprosić o pomoc specjalistę, na przykład z obsługi sklepu. Czasem się krępujemy zasięgnąć rady, bo nie jesteśmy pewni, czy dokonamy zakupu. Dziś postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zakupu lokalizatora GPS – kiedy warto kupić oraz na co zwracać uwagę.

Kiedy przydaje się sprzęt namierzający?

Sytuacji, kiedy chcielibyśmy sprawdzić, gdzie dokładnie jest dana osoba (czy samochód) jest bardzo wiele. W pracy może to na przykład dotyczyć podwładnych, którzy wykonują swoje obowiązki służbowe poza budynkiem firmy (reprezentanci handlowi, kierowcy). Jako osoby zarządzające chcemy mieć kontrolę nad tym,  czy pracownik nie korzysta ze swobody i w czasie pracy nie załatwia spraw prywatnych.

Lokalizatory GPS są również przydatne wtedy, kiedy chcemy sprawdzić, gdzie czas spędzają nasi bliscy. Może to wynikać z różnych pobudek: na przykład podejrzeniami, że partnerka/partner nas zdradza. Czasem mamy pod opieką osobę starszą, babcię lub dziadka, i chcemy móc sprawdzać, czy na przykład senior się nie zgubił lub jakie ma samopoczucie. Przydaje się wtedy urządzenie z możliwością komunikacji głosowej, tym bardziej, że lokalizatory są prostsze w obsłudze niż telefony komórkowe.

Urządzenia lokalizujące przydają się również wtedy, gdy chcemy chronić nasze mienie (samochody, rowery oraz inne ruchomości) przed kradzieżą. Sprzęt ten przyda się również osobom uprawiającym sporty w terenie – w razie kontuzji lub urazu szybko można wezwać pomoc za pomocą przycisku alarmowego.

Gdzie szukać takich urządzeń? Tylko w dobrych sklepach. Lokalizatory GPS dostępne są na stronie alfatronik.pl – znajdziemy tam wiele różnych modeli. Sprawdźmy więc, jakie mamy możliwości wyboru.

Jaki lokalizator GPS wybrać?

Wybór konkretnego modelu zależy od tego, jakie mamy potrzeby oraz warunki. Inny sprzęt lokalizujący wybierzemy, jeśli osoba, którą się opiekujemy bez problemu zaakceptuje taką formę kontroli, czy też woli użyć bardziej dyskretnego urządzenia. W tym drugim przypadku możemy skorzystać na przykład z lokalizatora GPS w zegarku na rękę z długim czasem działania – do 5 dni.

Takie rozwiązanie może być bardzo atrakcyjne dla fanów elektroniki, ponieważ zegarek ma funkcję smartwatch’a – bluetooth umożliwia połączenie ze smartfonem. Lokalizator ten ułatwia również szybkie wezwanie pomocy w razie potrzeby, a to za sprawą przycisku SOS. Niezauważalnie sprawdzimy też, w jakim towarzystwie przebywa dana osoba, ponieważ urządzenie ma funkcję nasłuchu otoczenia.

Gdy boimy się kradzieży samochodu podczas wakacyjnego wyjazdu, to warto kupić lokalizator GPS dla pojazdów. Na uwagę zasługuje na przykład system lokalizacji GPS AlfaTRACK S-210 z lokalizatorem GL-200. Sprzęt ten w zmiennym trybie pracy pozwala na kontrolowanie położenie auta nawet przez 95 dni. Dokładność pomiaru wynosi tu do 2 metrów ponieważ GPS jest wsparty systemem SBAS.

Wszystkie informacje na temat lokalizacji są udostępnione na platformie internetowej. Możemy mieć do niej dostęp z każdego miejsca na Ziemi, ponieważ producent opracował również specjalną aplikację na urządzenia mobilne. Dane możemy wykorzystać również do analizy tras przejazdu. Ich korekta sprawi, że zaoszczędzimy na czasie podróży i spalonym paliwie.

Lokalizator GPS warto kupić wtedy, gdy dostrzegamy zagrożenia dla bezpieczeństwa naszej rodziny lub naszego majątku: prywatnego i firmowego. Korzyści tutaj mogą być wielorakie: od spokoju, że w razie wypadku bliskiej osoby będziemy szybko o tym wiedzieć, po poczucie bezpieczeństwa, gdy w razie kradzieży będziemy mogli od razu zareagować, do finansowych, kiedy oszczędzamy na kosztach eksploatacyjnych pojazdów lub unikniemy marnotrawienia naszych pieniędzy.

[Głosów:7    Średnia:4.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ