Nie od dziś wiadomo, że nauka języków obcych przynosi najlepsze efekty, gdy mamy możliwość stosowania go w praktyce. I z tego samego założenia wychodzą organizatorzy obozów językowych, dzięki którym można połączyć przyjemność wakacyjnego urlopu, z praktyczną nauką języka.

Obozy językowe to dość popularna oferta dedykowana dzieciom i młodzieży szkolnej, które podczas wakacji mają okazję nie tylko zwiedzić ciekawe miejsca, ale i udoskonalić swe umiejętności językowe. Najczęściej i najchętniej wybierane są te obozy językowe, które pomagają „doszlifować” język angielski, chociaż w ostatnich latach popularnymi stały się także języki tj. francuski, hiszpański czy też włoski. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, a ćwiczenia praktyczne z lektorem ułatwiają szybkie przyswajanie wiedzy. W zależności od typu obozu, zajęcia prowadzone są raz lub kilka razy dziennie, a ich efekty naprawdę trudno przecenić.

Naturalnie obozy językowe to nie tylko nauka. Nie brakuje w nich świetnej zabawy i wycieczek z przewodnikiem, dzięki którym można poznać najważniejsze zabytki i historie, mniej lub bardziej znanych miast. Młodzież ma także możliwość uczestniczyć w dyskotekach organizowanych specjalnie dla nich, gdzie nierzadko obecni są także ich rówieśnicy z innych krajów.

Tego typu wyjazdy to doskonała forma wypoczynku połączona z nauką, która w żaden sposób nie przypomina klasycznych zajęć szkolnych. Co więcej, lekcje prowadzą lektorzy, którzy nie posługują się językiem polskim, a co za tym idzie, konieczne jest nawiązywanie konwersacji w nauczanym języku.

http://www.miasto-dialogu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ