Pierwsza randka to stres dla obydwóch stron. Każdy na pierwszym spotkaniu chce wypaść jak najlepiej i zaprezentować się jako idealny partner. Co więcej, jej celem jest sprawianie, że ta druga osoba tak się zauroczy, że nie będzie mogła doczekać się następnego spotkania. Żeby jednak tak się stało, konieczne jest przestrzeganie kilku zasad. Reguły randkowego savoir vivre obowiązują zarówno panie, jak i panów. Zobacz czego unikać na pierwszej randce i jak sprawić, że będzie ona udana.

Stało się – idziesz na randkę z wymarzoną osobą. W czasie przygotowań do spotkania towarzyszą ci pozytywne emocje i w myślach układasz już plany na kolejne romantyczne spotkania. Jednak zanim do nich dojdzie, konieczne jest „przetrwanie” pierwszej randki i  zrobienie jak najlepszego wrażenia. Na początku znajomości znaczenie ma każdy detal i szczegół, dlatego na pewno zastanawiasz się czego unikać, co mówić, a jakich tematów lepiej nie poruszać. Jeżeli nie chcesz, aby randka skończyła się katastrofą, sprawdź kilka zasad, do których warto się zastosować.

Randkowy dress-code

Wybierając się na pierwszą randkę, pamiętaj o odpowiednim stroju. Powinien on być dopasowany do miejsca spotkania. Jeżeli nie jest ono zbyt eleganckie (np. opera czy filharmonia) można postawić na styl smart casual. Warto również zadbać, w przypadku pań, aby strój na pierwszą randkę nie był zbyt wzywający.

Nie opowiadaj o swoich kompleksach

Każdy z nas ma kompleksy i słabe strony, jednak pierwsza randka to nie najlepszy moment na opowiadanie o nich. Lepiej nie mówić o tym, że przeszkadza ci twój za duży nos czy musisz ćwiczyć, żeby schudnąć. Pamiętaj też, żeby na ewentualne komplementy reagować uprzejmym dziękuje, a nie umniejszać ich wagi stwierdzeniami daj spokój przecież wiem, że mam grube nogi itd.

To tylko pierwsza randka

Nie wątpliwie cieszysz się na pierwszą randkę, jednak pamiętaj, że (zazwyczaj) osoba, z która się umówiłaś, jest ci zupełnie obca. Pierwsze spotkanie nie jest więc miejscem, na którym opowiadasz historię swojego życia czy też zwierzasz się z prywatnych problemów. Zbytnia otwartość i szczegółowe omówienie choroby babci czy problemów w pracy może odstraszyć potencjalnego partnera. Pamiętaj, że na razie jeszcze nie jest on twoim przyjacielem czy chłopakiem/dziewczyną.

Wszystko z umiarem

Chwilę ciszy szczególnie z nowo poznaną osobą mogą być krępujące, jednak staraj się nie mówić ciągle i nie podtrzymywać rozmowy na siłę. Daj też dojść do głosu drugiej osobie – nie przerywaj jej i nie dopowiadaj za nią. Pierwsza randka ma na celu lepsze poznanie się, a nie przytłoczenie drugiej osobie informacjami na swój temat.

Dobieraj tematy rozmowy

Na pierwszym spotkaniu lepiej unikać kontrowersyjnych tematów rozmowy. O tym, że nie należy zwierzać się ze swoich problemów, pisaliśmy już powyżej, do tego można dodać także, aby nie zdradzać swoich sekretów oraz nie wyrażać się negatywnie o swoich byłych partnerach.

Alkohol? Tak, ale tylko kieliszek

Alkohol na pierwszej randce to nic złego. Należy jednak pamiętać, aby ani jedna, ani druga strona nie przesadzała. Lepiej pozostać przy jednym kieliszku wina niż wypić samemu całą butelkę. Upijanie się nie wywrze dobrego wrażenia.

Kto płaci na pierwszej randce?

Pierwsza randka wiąże się również z funduszami. Wyjście do kawiarni czy restauracji oznacza zapłacenie rachunku za spożyte posiłki. Zasada randkowego savoir vivre mówi tu jasno, że zapłacić powinien ten, kto zaprasza. Mówiąc o pieniądzach na randce, trzeba też wspomnieć, że w złym tonie jest komentowanie cen dań czy napojów.

 

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ